Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Õiguskantsleri büroos eksitakse õiguskantsleri reeglite vastu

SI-12
16.01.2006

"Ma ei tea, mida Te peate silmas "Eesti Vabariigis valitsevate õigusmõistete poolt tunnustatud seisukohtade" all. Kuid selgitan Teile, et õiguskantsleri pädevuses ei ole anda siduvaid või mittesiduvaid hinnanguid Teie poolt esitatud materjalide materjalide ja väidete "tõele ja õigusele vastavuse kohta"," kirjutas õiguskantsleri asetäitja Aare Reenumägi Uno Raudkivile, kui viimane oli õiguskantsleri õhutusel esitanud rea dokumente selle kohta, et Eesti riigiasutused on jätnud tema avaldustele ja teabenõuetele vastamata.

Dokumendid käsitlesid Arnold Rüütlit, Andrus Ansipit jt omal ajal kommunistlikule Venemaale (N Liidule) truudusvande andnud isikuid, kes nüüd eestlasi natsismis süüdistavad. Lisatud olid ka jah-ei vastust nõutavad küsimused natsismi kohta, millele Reenumägi üldse ei vastanud.

1. jaanuaril 2004 jõustunud riigiseaduse alusel võrdsustati sõdalased, kes osalesid 1944. aastal Eesti pinnal lahingutegevuses sõdurivande alusel "ainult bolsevike" (Stalini punaarmee) vastu ega olnud Saksa riigile truudust vandunud, "okupatsioonivõimude poolt represseeritutega". Sellega vääristati nad Eesti riikliku iseseisvuse eest võidelnud isiku staatusega.

"Arnold Rüütli ja Andrus Ansipi poolt juhitav Eesti täitevvõim seda riigiseadust ega ka üksikisiku põhiõigusi, Eesti põhiseadust jms ilmselt ei tunnusta. Nad on hakanud stalinistide vastu võidelnud eestlasi hoopis § 58-1a vaimus "riigireetmise" eest Siberisse mõistetutega võrdsustama," leiab Raudkivi oma tänases uues kirjas õiguskantser Allar Jõksile, mis eraldi heidab varju natsismivastasele teoreetikule presidendi nõukogus Jaan Kaplinskile.

Kirja ja varasemat kirjavahetust õiguskantsleriga saab lugeda aadressilt http://si.kongress.ee/?a=page&page=42eff 598e1514827c8104&subpage=43beed4b2704073f50d74 Lisaks on SI portaali esilehel Uno Raudkivi teemakohane pikem artikkel "Riigivõim on keskelt lõhki". Topeltkodakondsusega Raudkivit häirib eriti lõhe USA ja Eesti õigussüsteemi vahel. "Neile, kes kiirustavad ütlema, et Siberit ega Stalinit pole enam, pakun välja järgmise selgituse. Staliniaegset Siberit ei ole enam, aga osa sellega seotud needuslikust terrorist - nimelt psühholoogiline pool (vastandina selle füüsilise osale) - elab edasi stalinistide hinges meie ühiskonnas. Nad ei kanna silti seljal, aga nende sõnad ja teod, eriti niisugused, mis tehtud riigivõimu nimel, kõnelevad küllaltki selget keelt sellest, kes nad on," tõdeb Raudkivi.

Allikas: Uno Raudkivi
Kontakt: uno.raudkivi@neti.ee
SI portaal www.si.kongress.ee
17 Jaanuar 2006
  Kommentaarid