Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Tulevikus saab lennukiga otse Eesti Rahva Muuseumisse

Tulevikus saab lennukiga otse Eesti Rahva Muuseumisse

SI-17
20.01.2006

Eesti Rahva Muuseumi hooneks, kuhu kogutakse miljon eset - niisama palju kui on eestlasi, saab autorite tahtel ja zürii heakskiidul "Mälestuste maastik". Niisuguse pealkirjaga Jaapani, Liibanoni ja Itaalia arhitektide töö võitis ERM-i arhitektuurikonkursi.

Tulevane ERM on 350 meetri pikkune klaastoru, mis moodustab ühtse terviku endise N Liidu sõjaväe lennurajaga Raadil. Autorite ja kavandi toetajate väitel on tegu rõhutatult kosmopoliitse hõnguga kunstiteosega.

Paljude kultuuriinimeste jaoks kätkeb rahvuslikkust eitav rahvusmuuseumi hoone ohtu meie vaimsele heaolule ning võidutöö kogeb seetõttu laialdast vastuseisu.

"Muuseumihoonet ei tohiks käsitleda üksnes kui anonüümset kunstiteost, vaid kui märki meie ja hõimurahvaste kultuurist. Muuseumihoone peaks olema meile endile heas mõttes tähenduslik ja peaks väljendama ka meie omapära. Võidutöö ei vasta paraku ühelegi loetletud tingimusele," märgib Maavalla Koja vanem Ahto Kaasik.

Kaasik rõhutab, et me oleme kohustatud olema muutuvas maailmas ettenägelikud ja alalhoidlikud. "Kas uues muuseumis on võimalik meie ja hõimurahvaste hindamatuid ja ainulaadseid kultuuriväärtusi säilitada, kaitsta, näidata ja uurida näiteks ka siis, kui meie käsutuses pole elektrit ega keskkütet?" küsib Kaasik ega leia, et muuseumi kavand oleks selles mõttes pisutki jätkusuutlik.

Allikas: Maavalla Koda
Kontakt: koda@maavald.ee
SI portaal www.si.kongress.ee
20 Jaanuar 2006
  Kommentaarid