Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Septembris allhankijate olukord mõnevõrra paranes

Septembrikuu eksport püsib allpool aasta alguse tasemest, kuid näitab paranemist suvekuude madalseisust. Võrreldes augustiga kasvas eksport 14%, olles samas 10% väiksem eelmise aasta septembrikuu tasemest.

Eksport suurenes kõigi suuremate kaubagruppide seas. Vaatamata jahenemismeeleoludele maailmamajanduses on september olnud allhangete kasvu soosiv kuu. Suurenenud on nii tekstiili ja -toodete, jalatsite, nahktoodete, muude tööstuskaupade kui ka masinate ja seadmete allhanked. Vaatamata 65% kasvule võrreldes augustiga, jäid masinate ja seadmete allhanked ligi poole väiksemaks eelmise aasta septembriga võrreldes. Otseeksport jätkab stabiilsel kasvutrendil ning on 7% suurem eelmise aasta septembri tasemest, näidates samuti kasvu kõigi suuremate kaubagruppide hulgas. Endiselt toetasid otseekspordi kasvu mööbel ja selle lisandid, tekstiil ja tekstiilitooted, aga ka puidueksport suurenes nii augusti kui eelmise aasta baasilt.

Töötluskaupade import kasvas vaatamata allhankeekspordi suurenemisele tagasihoidlikud 5%. Import siseringlusse pöördus septembris langusele, vedades kaasa ka koguimpordi. Töötluskaupade ligi poole väiksema impordi tõttu on koguimport 9% väiksem ka eelmise aastaga võrreldes. Kaubandusdefitsiit on kahanenud nii augusti kui eelmise aasta septembriga võrreldes.

Kokkuvõtlikult viitavad septembri ekspordinumbrid ekspordi langustrendi mõningasele aeglustumisele. Lähikuudel eksport aastasel baasil siiski väheneb.
05 November 2001
  Kommentaarid