Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Eesti muusikale ISO 3901 standardile vastavad koodid

Eesti Fonogrammitootjate Ühingul (EFÜ) on hea meel teatada, et alates käesoleva aasta sügisest on ka eesti muusika lülitatud ülemaailmsesse ISO 3901 standardile vastavasse fonogrammidele ja muusikavideotele salvestatud muusika kodeerimissüsteemi. ISO 3901 standardile vastavate koodide ametlikuks väljastajaks kõikidele fonogrammide ja muusikavideote tootjatele Eestis on EFÜ, kes 19. septembril 2001 nimetati ISR-koodi Eesti Rahvuslikuks Agentuuriks.

EFÜ väljastab 12-kohalisi koode taotluse alusel ning annab tootjale riigi koodi (2 kohta), tootja koodi (3 kohta) ning aasta koodi (2 kohta). Konkreetse fonogrammi või muusikavideo koodi (5 kohta) määrab tootja ise. Esimesed koodid väljastas EFÜ juba oktoobris.

ISR-kood (ISRC - International Standard Recording Code) võimaldab rahvusvahelisel tasandil ilma raskema vaevata tuvastada konkreetset fonogrammi või muusikavideot. Kood võimaldab autorite, esitajate ja tootjate ühingutel, kirjastustel, ringhäälingujaamadel ning teistel fonogramme kasutavatel organisatsioonidel ja ettevõtetel oluliselt lihtsamalt opereerida oma andmebaasides oleva informatsiooniga.

ISR-koodide väljastamisega Eestis annab EFÜ kõikidele kohalikele fonogrammi- ja muusikavideote tootjatele võimaluse ilma mingisuguste investeeringuteta oma fonogrammid ja muusikavideod tasuta ja turvaliselt kodeerida ja viia rahvusvaheliselt tunnustatud süsteemi.
05 November 2001
  Kommentaarid