Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
"24 tundi MOZARTIGA" - ööpäevaringne Mozarti-programm Eesti Televisioonis

ETV PRESSITEADE 25.01.2006"24 tundi MOZARTIGA" - ööpäevaringne Mozarti-programm Eesti Televisioonis

Eesti Televisioon vahendab 27. jaanuaril, Wolfgang Amadeus Mozarti 250. sünniaastapäeval siinsetele muusikasõpradele märkimisväärse osa ööpäevaringsest rahvusvahelisest teleprogrammist "24 tundi Mozartiga".

Eesti Televisiooni muusikaprogrammi tellija Heidi Pruuli sõnul kujuneb Mozarti-linnast, Viinist üle maailma transleeritavast mammutprogrammist kaheldamatult Mozarti-aasta meediasündmus.

"24 tundi Mozartiga" hõlmab arvukaid rahvusvahelisi koostööprojekte - otseülekandeid ja salvestisi kuulsatest kontserdisaalidest Salzburgis, Viinis, Prahas, Berliinis ja Pekingis; intervjuusid interpreetidega; muusikadokumentaale; legendaarseid esitusi, mitmesuguseid temaatilisi lühiprogramme ja videoklippe.

"Kava juures on mõeldud nii nõudliku maitsega kuulajale kui klassikalist muusikat alles avastavale inimesele," rääkis Pruuli ning lisas, et vaatajad ei tarvitse karta pikkade igavate sümfooniate pealetungi, sest Mozarti muusika helgus ja sära on lihtsalt vastupandamatud.

Mozarti loomingu erakordne, jätkuv globaalne menu leiab käsitlemist kõikvõimalikest külgedest: esitamisele tuleb mitmekesine valik helilooja kuulsamatest ooperitest, instrumentaalkontsertidest, sümfooniatest, kammerteostest ja sakraalmuusikast.

Ambitsioonika telemaratoni edule aitab kaasa parimate praegusaegsete Mozarti-tõlgendajate osalemine: musitseerivad Viini Filharmoonikud, Berliini Filharmoonikud, Daniel Barenboim, Riccardo Muti, Simon Rattle, Pierre Boulez, Maria Joao Pires, Lang Lang, Reneé Fleming, Thomas Quasthoff, Gidon Kremer, Gil Shaham, Dee Dee Bridgewater, Ian Anderson jpt.

Eesti Televisioon on sel päeval otsepildiga Mozarti-programmi lainel ligi 19 tundi. Heidi Pruuli andmeil on ETV üks ligi kolmekümnest Euroopa telejaamast, kes programmi suuremas või väiksemas mahus edastavad. Eesti vaatajate tarbeks on avatud Mozarti-stuudio, kus ülekandeid kommenteerivad ning külalistega vestlevad Eero Raun, Arbo Valdma ja Anu Välba, reziipuldis on projekti juht Eva-Katariina Taimre.

Lisaks rahvusvahelisele telepildi vahendamisele tehakse otselülitus ka Estonia kontserdisaali, kus kõlab Mozarti Kroonimismissa Eesti Filharmoonia Kammerkoori, solistide, ERSO ja Paul Hillieri esituses; hilisõhtul saab kuulda Mozarti Klaverikontserti d-moll Kalle Randalu interpretatsioonis.

Kõiki Mozarti-programmi osi - ka neid, mis 27. jaanuaril otsepildis muude saadete tõttu nägemata jäävad, saab Eesti Televisiooni vahendusel nautida käesoleva aasta jooksul.

EuroArts Music'u algatatud ja toodetud suurprojekt saab teoks koostöös Viini linna (Wiener Mozartjahr 2006), Austria Raadio (ORF), Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU), Salzburgi Mozarteum'i, Mitteldeutsche Medienförderung'i (MDM) ning erinevate maade telekompaniidega.

"24 tundi Mozartiga" eesmärgiks on ühtlasi korrata 2000. aasta suurprojekti "24 tundi Bachiga" (24 hours Bach) märkimisväärset menu. Johann Sebastian Bachi (1685-1750) 250. surma-aastapäevale pühendatud programm, mis nüüdseks on salvestatud ka DVD-formaadis, pälvib ülimalt positiivset vastukaja mitmel pool maailmas veel praegugi.


Lähem info: www.etv.ee
kontaktid:
Heidi Pruuli, tel. 5115878,
Ruth Alaküla, tel. 5205958
Eva-Katariina Taimre tel. 510911

Toomas Luhats
ETV pressiesindaja
tel. 6284633, 5155005
e-mail: toomas.luhats@etv.ee

25 Jaanuar 2006
  Kommentaarid