Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Pildike hääletu rahvusluse argipäevast

Pildike hääletu rahvusluse argipäevast

SI-40
07.02.2006

Möödunud aastal oli juhtum, kus mõned agarad poliitikahuvilised kuulutasid rahvusaatelise miitingu peaesinejatena välja väärikad vanahärrad, kes ise said sellest teada alles SI uudisest (SI-185) või Nõmme Raadio eetrist.

SI-185 edastas Argo Loo saadetud eelteate, et tulekul on meeleavaldus Eesti krooni kaitseks, kus esinevad Jüri Estam, Kalju Mätik ja Mart Niklus. Loo avaldas seejuures soovi, et Nõmme Raadio ja Sõltumatu Infokeskus seda teadet võimalikult aegsasti edastaksid. Pärast seda, kui selgus, et väljakuulutatud esinejad ei olnud ise osavõtust teadlikud, kuulas ajakirjanik Margit Koppel osapooled läbi ning tuvastatu ilmus 14. detsembril 2005 protokollina infoteates SI-192.

Pea kaks kuud hiljem, 7. veebruari kirjas SI toimetajale Mait Raunale aga nõuab Margit Koppel: "Sa võtad SI tõsiseltvõetavuse ja usaldusväärsuse huvides SI-192 teate, mille sa omal vastutusel välja saatsid ja milles sa minu nime all esitad anonüümses kommentaaris Argo Loole alusetult süüdistust riigireeturluses silmapilkselt ja mulle vastuvaidlemata maha ja vabandad SI nimel Argo Loole alusetute laimusüüdistuste esitamise pärast." Huvilised võivad teate SI-192 teksti üle lugeda http://si.kongress.ee/?a=page&page=42efd 697c53a533f7040d&subpage=43a03bae8418c91c8246f , riigireetmise süüdistust selles ei ole.

"Tegelikult oli Jaan Hatto see, kes esinejad kontrollimata jättis, ehkki Argo tal seda teha palus," võtab Margit Koppel tänases kirjas tulemused kokku. SI-192 tõi ära Jaan Hatto telefonitsi Margit Koppelile antud kinnituse, et tema ei ole valeteatega seotud. Hatto olevat informeerinud Estamit, Mätikut ja Niklust meeleavalduse toimumisest, kuid ei leppinud kellegagi konkreetselt mitte midagi kokku.

Eesti krooni toetusmiiting toimus 19. detsembril Tallinnas, Tammsaare monumendi juures siiski, sellel oli mitukümmend osalist ja seda kajastasid ka telekanalid.

Konkreetne äpardus ja selle mullistused ei vääriks märkimist, kuid teema on laiem kui üksikjuhtum. Rahvuslus taandus pärast ERSP likvideerumist 1995. aastal poliitiliselt areenilt ning praegu puudub rahvuslastel otsene pääs suurde poliitikasse. Nende peaaegu ainus väljund on omaloomingulised katsetused, mis kukuvad välja ebaprofessionaalselt ja kohati naeruväärselt. Vastaspoolelt "toetavad" segadikku mõnuga poliitikud ja massimeedia, mistõttu rahvuslase tänane kuvand on valdavalt kibestunud, hüsteeriline, rumal.

Samas on Eesti põhiseaduse järgi rahvusriik. See aga tähendab, et Eesti ühiskonna toimimise jaoks on lausa seaduste tasemel nõutav, et rahvusaate kandjatel peab olema tugev esindatus Eesti poliitikas. Sõltumatu Infokeskus on veendunud, et Eesti arengule ja tulevikuväljavaadetele tuleb kasuks, kui aatekandjate killud kogutakse kokku ja moodustatakse tõsiseltvõetav rahvuslaste erakond. See annab iseseisvuslastele, eurovastasetele ja antikommunistidele ühiskonnas selge hääle. Tahtmist ja energiat paistab olevat - toimuvad miitingud, kirjutatakse protestikirju, paljastatakse võimukandjate orjameelsust, puudub ainult tegevuse väljund.

Allikas: Sõltumatu Infokeskus
Kontakt: si@kongress.ee
SI portaal www.si.kongress.ee
07 Veebruar 2006
  Kommentaarid