Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Eesti sõltumatu teabe kogumik "Kroonika 2005" ilmunud

Eesti sõltumatu teabe kogumik "Kroonika 2005" ilmunud

SI-45
14.02.2006

Möödunud aasta kroonikaraamatus on Eesti ühiskond ja sündmused jäädvustatud nii, nagu need meile paistavad teisel pool poliitikuid ja massimeedikuid.

"Tuleb hakata mitte lihtsalt veidi ausamalt elama, vaid tuleb hakata elama ausalt ja hoolivalt. Tehkem riik vähemalt niipalju korda, et võiks uskuda ja usaldada saadikuid ja ametnikke! Küllap kõik näevad siis üsna varsti, kuidas seda riiki, mille pärast me oleme praegu mures, hakatakse kandma südames kui kõige kallimat aaret, mille kaitsmiseks ei ole ka oma elust kahju," loodab raamatu järelsõnas Ülo Vooglaid.

Raamat on kokku pandud Sõltumatu Infokeskuse uudistest, mis rahvas ilma mingi tellimuseta kogunud ja levitanud. Kui kõrvutada sõltumatut teavet massimeedia omaga, näeme, kuidas ametlikult soositud ideaal on üks ja ühiskonnas käibib hoopis teine ettekujutus Eestist. Erinevus on nii suur, et kohati jääb mulje, nagu oleks meil kaks või koguni kaheksa Eestit.

"Kroonika 2005" sisaldab kokku 203 infoteadet, mis annavad elusa, pulbitseva ja kohati ka ilusa pildi Eestist.

Allikas: Sõltumatu Infokeskus
Kontakt: si@kongress.ee
SI portaal www.si.kongress.ee
15 Veebruar 2006
  Kommentaarid