Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Balti tervishoiuministrid peavad tervishoiu taset heaks

Sotsiaalministeerium
Pressiteade 01.03.2006


Balti tervishoiuministrid peavad tervishoiu taset heaks


Tänasel Balti riikide tervishoiuministrite kohtumisel arutati tervisepoliitika, rahastamise, struktuurifondide kasutamise ja haiglavõrgu arengukavade teemasid.

Sotsiaalminister Jaak Aabi sõnul sarnanevad kolme riigi tervishoiusüsteemid paljuski, kuid riikidel on võimalus üksteiselt õppida: „Näitena võib tuua Leedu hästi toimiva süsteemi, kus üleriigilise haiglavõrgu arengukava elluviimine on eelduseks investeeringute saamisele,” ütles Aab. Ta rõhutas, et kohtumine annab kindlasti kõikidele tervishoiuministritele uusi mõtteid ja näitab samaseid probleeme ka teises valguses.

Läti tervishoiuminister Gundars Berziņš leidis kohtumisel, et kõigi kolme Balti riigi tervishoid on heal tasemel ja selle kvaliteet on paranenud hüppeliselt, arvestades eriti riikide majanduslikku seisu ja tervishoiu rahastamise võimalusi.

Leedu tervishoiuminister Žilvinas Padaiga sõnul on sellised kohtumised äärmiselt vajalikud, kuna Balti riikide tervishoiusektori areng ja probleemid on paljuski sarnased. Samuti tõi ta esile kiiret reformide läbiviimist Eestis ja leidis, et kindlasti on Lätil ja Leedul just meie kogemustest palju huvitavat õppida.

Ettekandega esines ka Pärnu haigla juhatuse esimees Urmas Sule, kes rääkis Pärnu haigla tegevuse planeerimisest ja rahastamisest. Peale kohtumist tutvuvad tervishoiuministrid Pärnu haiglaga.

Ministrid toonitasid kolme riigi koostöö vajadust, Läti tervishoiuminister esitas ka suulise kutse kohtuda sügisel Lätis. Homme külastab Läti delegatsioon Tartu ülikooli kliinikumi.

Intervjuu soovi korral võtke palun ühendust Katrin Pärgmäega telefonil 56 623 823.Marika Raiski
meedianõunik
Sotsiaalministeerium
tel 6 269 323
mob 53 448 086
e-post: marika.raiski@sm.ee
01 Märts 2006
  Kommentaarid