Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Pressiteade - Eesti Raadio jätkab arvamusliidrite arutelu järgmise presidendi teemal

Eesti Raadio
Pressiteade
02.03.2006.a.

Eesti Raadiojätkab arvamusliidrite arutelu järgmise presidendi teemal saatesarjas"Esimene stuudio".

 

Kuu aega tagasi EestiRaadios käivitunud arvamusliidrite mõttevahetusteemal, millised oskused ja isikuomadused peaksid olema Eesti järgmiselpresidendil, jätkub eeloleval pühapäeval kahetunnise debatiga. 

Esmalt arutleme, kas Eesti järgmine president peaks püüdma lepitadaendisikõrgeid EKP-lasi ja nõukogulike repressioonide ohvreid ning kuidas sedateha,et lepituskatse ei põhjustaks uut vaenulainet? Kas presidendil peaksolemakommunisti kogemus või vastupidi, tal ei tohiks niisugust mõttelistminevikusleppiolla?

Ja teiseks:milline oleks presidendi roll Eesti välispoliitika kujundamisel?

 


Milliseiddiplomaadikogemusi ja suhtluspagasit selle maailma vägevatega me omajärgmiseltpresidendilt ootame?

Neil kahel teemalarutlevad EV Põhiseadust kirjutanud Jüri Adams ja Andres Tarand,presidendiltauraha vastu võtnud Enn Põldroos ja aurahast keeldunud Jüri Estam ningajaloolane ja ekspert David Vseviov.

 


Pühapäeval pärastkella kolme algavat presidendi-arutelu juhivad Aarne Rannamäe (ETV) jaSulevValner (Eesti Raadio), toimetaja on Kaja Kärner.

 


Saade kuulubsarja “Esimene stuudio”.

 

Lisainfo:

 

Vikerraadio vastutavtoimetaja ja saatesarjatoimetaja Kaja Kärner,

 


02 Märts 2006
  Kommentaarid