Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Ministeerium kutsus keskkonnakaitsjate esindaja valitsuskomisjoni

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi pressiteade

01.03.2006

Ministeerium kutsus keskkonnakaitsjate esindaja valitsuskomisjoni


Täna, 1. märtsil majandus- ja kommunikatsiooniministriga Saaremaa püsiühenduse projektiga seonduvate edasiste arengute teemal kohtunud Eesti Keskkonnaühenduste Koja (EKO) esindajate hinnangul tuleb silla ehitamisel mõelda läbi kõikvõimalikud ohud.

EKO esindajad soovitasid pöörata tasuvusanalüüsile rohkem tähelepanu, kuna see praegu on ühekülgne.

Eestimaa Looduse Fondi nõukogu liige Marek Strandberg märkis, et täna on ülimalt raske prognoosida, milliste jõuallikatega ning millise kütusega eestlased end näiteks 10 või 20 aasta pärast liigutavad, mistõttu tuleb hinnata, millised on transpordi tehnoloogilised tulevikulahendused.

EKO esindajate hinnangul tuleb kohalikule rahvale tutvustada nii positiivseid kui negatiivseid aspekte ja otsuse vastuvõtmisel arvestada ka kõiki võimalikke negatiivseid kaasmõjusid. "Kõige hullem on, kui projekt muutub surnult sündinud asjaks," lausus Eesti Rohelise Liikumise juhatuse liige, saarlane Taavi Nuum.

Nuumi hinnangul toetab püsiühenduse loomist täna 1000-1500 saarlast, kes ootavad esmaspäeva varahommikul "orjapraami" linna saamiseks. "Võimalik, et enamiku inimeste elu sild paremaks ei muuda, sest kaubavalik on poodides olemas, suurt hinnavahet pole ja ühistransport toimib," rääkis ta.

Samuti märkisid EKO esindajad, et kui püsiühenduse loomine on samm regionaalpoliitikast, mille maksumuseks kujuneb vähemalt 3 miljardit krooni, siis kas poleks otstarbekam kaaluda ka teisi regionaalpoliitilisi meetmeid.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar tõdes, et roheliste arvamus on väga oluline otsustamisel, kas sillaehitusel on perspektiivi või mitte.

"Ökoloogilised uuringud on olulised, kuigi asjatundjate komisjonis pühendasin rohkem tähelepanu finantsriskidele," lisas ta. Savisaar tuletas meelde Taani sildu, mis osutusid kallimaks kui algselt kavandatud. "Suhtun teatud skepisega täna väljakäidud hindadesse ja arvan, et lisaks ökoloogilistele riskidele tuleks välja töötada küsimus võimalike finantsriskide kohta," märkis minister.

Kohtumise tulemusel otsustati teha valitsusele ettepanek liita asjatundjate komisjoni EKO esindaja.

MKMi eelnõu "Ettevalmistustööde jätkamine Suure Väina püsiühenduse rajamiseks" läheb märtsis valitsusse.

EKO liikmetest osalesid kohtumisel Eesti Roheline Liikumise, Säästva Eesti Instituudi, Eestimaa Looduse Fondi ja Eesti Ornitoloogiaühingu esindajad.

Lugupidamisega


Airi Ilisson
Avalike suhete osakond
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
tel: 6 256 430
mobiil: 50 303 29
01 Märts 2006
  Kommentaarid