Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Savisaar soovis Võrumaa ettevõtjatele julgust unistused teostada

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi pressiteade

07.03.2006

Savisaar soovis Võrumaa ettevõtjatele julgust unistused teostada


Täna, 7. märtsil Võru innovatsioonikonverentsil osalev majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar julgustas Võrumaa ettevõtjaid ideid julgemalt teoks tegema.

"Ärge kartke täna siin Võrumaa tulevikust rääkides vaadata küsivalt enda sisse, põigata korraks läbi nii naabermaakondadest aga ka naaberriikidest," märkis Savisaar.

"Ning ärge unustage unistada - natuke üle pakkuda ning üritada märgata kõiki võimalusi. Andke vähemalt oma aruteludes võimalus kõigile ideedele, ka nendele, mis esmapilgul liiga tõtakad, tõrksad või sootuks hullumeelsed näivad," julgustas ta konverentsil osalejaid.

Savisaare sõnul tuleb Võrumaa ettevõtjatel rohkem pingutada, sest statistika põhjal hoiavad Harjumaa vallad hoiavad pealinna läheduse tõttu tugevat positsiooni valdade ja maakondade omavahelises rebimises.

"Miks peab Võrumaa leppima sellega, et suur ettevõtlus tegutseb Tallinnas, innovaatilisus ei ole kohalike ettevõtete jaoks igapäevane käibefraas ja olemasolevad ettevõtted on loodud vaid selleks, et omanikul ja ta perel hing sees hoida?" küsis ta.

Tehtud positiivsete sammudena tõi minister esile näiteks Kagu-Eesti puiduklastri programmi käivitamise (koostöös Phare vahenditega), kus ka Võru linnal ning Võrumaa Kutsehariduskeskusel on oluline roll.

Ta kiitis Võrumaa koole, mis on viimaste aastate jooksul üles näidanud tunnustamisväärset aktiivsust Junior Achievementi poolt juhitavas õpilasfirma programmis osalemisel.

Kuigi Võrumaa on kuulus oma ühtehoidva rahva poolest, seisab ta sarnaselt mitmetele teistele maakondadele silmitsi mitmete probleemsete arengutega - rahvastiku vananemine ja olukord, kus väljaränne ei ole peatunud, annavad tulemuseks, et maakonna elanike väljaränne näitab vähenemise trendi.

"Potentsiaali, pealehakkamist ning põhjusi uhkuse tundmiseks leidub küllaga," lisas Savisaar, "Peaasi, et leiduks piisavalt palju unistajaid ning rahutuid inimesi. Et oleks julgust sihte võtta, tahtmist ning oskust sihte realiseerida ning oskust kõiki arenguvõimalusi märgata," resümeeris ta.

Lugupidamisega,

Airi Ilisson
Avalike suhete osakond
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
tel: 6 256 430
mobiil: 50 303 29
e-post: <mailto:airi.ilisson@mkm.ee
07 Märts 2006
  Kommentaarid