Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Vabariigi President alustas riigivisiiti Soome

President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel alustasid täna kahepäevast riigivisiiti Soome Vabariiki.

Kohtumisel Soome Vabariigi presidendi Tarja Haloneniga olid kõne all nii Euroopa Liidu laienemise kui ka Euroopa tulevikuga seonduvad küsimused. Presidendid kõnelesid julgeolekupoliitikast ning vahetasid mõtteid Eesti ja Soome väga heade suhete üle. Räägiti ka keskkonnast ja Läänemere kaitse vajadusest.

President Rüütli sõnul on Eestil ja Soomel väga lähedased suhted, neil on pikad traditsioonid ja sajanditepikkune ajalugu. "See on unikaalne partnerlus, millele annab lisamõõtme Eesti ühinemisprotsess Euroopa Liiduga. Soome on olnud Eesti peamine toetaja meie liikumisel Euroopa Liidu suunas ja me oleme tunnetanud seda toetust mitmetes erinevates valdkondades."

Presidendi hinnangul on olemas kõik eeldused kahe riigi heade suhete hoidmiseks ja edasiseks elavdamiseks, seda juba ka ajalooliselt rahvusvaheliste kontaktide näol.

Avades Eesti-Soome äriseminari, rõhutas Vabariigi President kahe riigi majandussuhete edasise elavdamise olulisust. President Rüütli sõnul on "Eesti ja Soome soodne strateegiline asend Läänemere regioonis, Põhjala kõige atraktiivsemas piirkonnas, meie majanduse üheks nurgakiviks. Läänemere regioon moodustab ühtse terviku ning mitmekülgne ja kõiki siinseid riike haarav koostöö on loomulik ja vajalik". Presidendi hinnangul kujunevad lähitulevikus väga perspektiivseks keskkonnasõbralikud tehnoloogiad, see tähendab keskkonnakaitse töövahendid, millest võidab vahetu ümbruskond ja ka globaalne keskkonnakaitse, bio- ja geenitehnoloogia.

Helsingi linnapea Eva-Riitta Siitonen andis president Arnold Rüütli ja proua Ingrid Rüütli auks lõuna Helsingi Raekojas. Vabariigi President tegi sissekande ka Helsingi linna auraamatusse.

President Arnold Rüütel kohtus täna õhtupoolikul Soome parlamendi spiikeri Riitta Uosukaineni ja teiste parlamendi liikmetega. President rõhutas kohtumisel parlamendiliikmete olulist rolli rahva saatuse kujundamisel. "Meie igapäevane hool peaks seisnema rahva usalduse, ootuste ja lootuste väärimises," rõhutas president.

Riigivisiidi esimese päeva jooksul tutvus president veel Helsingi linnateatriga ning asetas pärja Hietaniemi kangelaskalmistule.

Hilisõhtul annavad Soome Vabariigi president Tarja Halonen ja härra Pentti Arajärvi Eesti Vabariigi presidendi Arnold Rüütli ja proua Ingrid Rüütli auks piduliku õhtusöögi.

President Rüütlit saadavad visiidil majandusminister Henrik Hololei, kultuuriminister Signe Kivi, akadeemik Jüri Engelbrecht, kunstnik Vive Tolli ning ka äridelegatsioon, keda juhib Kaubandus- ja Tööstuskoja president Toomas Luman.

Vabariigi Presidendi kõnet Eesti-Soome äriseminari avamisel saab lugeda presidendi koduleheküljel aadressil www.president.ee Pidulikul õhtusöögil
peetud kõnet saab presidendi koduleheküljelt lugeda peale kella 21.00.


20.november 2001.a.
21 November 2001
  Kommentaarid