Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Vabariigi President valiti aasta omavalitsussõbraks

President Arnold Rüütel osales eile Tartus omavalitsusfoorumil, kus talle anti üle aasta omavalitsussõbra tiitel. President Rüütel valiti kõige omavalitsussõbralikumaks isikuks foorumil osalenud omavalitsustegelaste poolt.

President pidas foorumil kõne, milles tutvustas omapoolseid lähtekohti kohaliku omavalitsuse edasise arengu kavandamisel. President rõhutas oma kõnes, et omavalitsused peaksid arvestama oma elanike soove ning hoolitsema kohalikku omapära kandva elulaadi püsimajäämise eest.

President ütles oma kõnes, et kohaliku omavalitsuse reformi meetod peaks olema avatus ja koostöö omavalitsusüksuste, omavalitsusliitude, riigi ja omavalitsuste vahel ning omavalitsusreformiga seotud teemade üle arutlema ja lahendusi hindama tuleb kaasata erinevaid poliitilisi jõude ja ühendusi, teadlasi, vastava ala asjatundjaid ja eeskätt valdade ning linnade elanikke endid. Kohaliku omavalitsuse reformi eesmärgiks on aga Eestimaal elav inimene, kellel on õigus turvalisele elukeskkonnale ja kus tal on võimalik realiseerida talle põhiseadusega tagatud õigusi ning kanda nendega seotud kohustusi.

President avaldas lootust, et foorumi arutelusid saadavad ka reaalsed teod ja muutused meie kohalikus omavalitsuses.
23 November 2001
  Kommentaarid