Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Res Publica ja Isamaaliit soovivad seadustada tehnorajatiste tasu

Pressiteade
29. mail 2006


Res Publica ja Isamaaliit soovivad seadustada tehnorajatiste tasu

Erakondade fraktsioonid andsid täna parlamendi menetlusse otsuse-eelnõu, et tagada maaomanikele õigus nõuda tasu tehnorajatiste talumise eest oma krundil.

Algatajad teevad ettepaneku valitsusel esitada selle aasta 11. septembriks parlamendile eelnõu, millega tagatakse maaomanikele õigus nõuda tasu tehnorajatiste talumise eest.

Kaks aastat tagasi tunnistas Riigikohus põhiseadusevastaseks olukorra, kus maaomanikud ei saa liinide ja trasside omanikelt nõuda tasu nende talumise eest. Valitsus pidi juba siis välja töötama seadusemuudatused ja korra tasu määramiseks.

„Kahjuks ei ole majandus- ja kommunikatsiooniministeerium seda seni Riigikogu menetlusse esitatud, kuigi kõnealune probleem ei ole pisiasi, vaid puudutab suure hulga kinnisasjade omanike õigusi,” ütles Riigikogu liige Urmas Reinsalu eelnõu üleandmisel.Lisainfo:

Urmas Reinsalu

Riigikogu liige

Res Publica

506 4841
29 Mai 2006
  Kommentaarid