Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Pressiteade - Algab Rahvusvaheline Heliloojate Rostrum

Eesti Raadio
Pressiteade
02.06.2006.a.

Algab Rahvusvaheline HeliloojateRostrum

 

 

Rahvusvaheline heliloojate rostrum (International Rostrum of Composers) toimub tänavu 6.- 9.juunini Pariisis. Ürituse korraldab Rahvusvaheline Muusikanõukogu(International Music Council) koos Radio France’iga. Rostrumil osalevadraadiojaamad üle kogu maailma helilindistustega uuest nüüdismuusikast.Tänavu toimub rostrum 53. korda.

 

 

Eestit esindab Toivo TuleviFlöödikontsert “Deux”, esitajad Monika Mattiesen (flööt), KädyPlaas (sopran) ja Tallinna Kammerorkester Tõnu Kaljuste juhatusel ning JüriReinvere elektrooniline kompositsioon Liivi itk”, milleesitusel mängib olulist rolli liivlanna Julgi Stalte. Rostrumi ˛üriitööst võtab osa Klassikaraadio peatoimetaja Tiia Teder. Rostrumitulemused selguvad reedel, 9. juuni õhtul kell 19.

 

 

Toivo Tulev (1958) on tuntumaid tänapäeva eesti heliloojaid. Ta onõppinud prof. Eino Tambergi juures Eesti Muusikaakadeemias jaSven-David Sandströmi juures Stockholmi Kõrgemas Muusikakoolis. ToivoTulev on tunnustatud pedagoog ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiakompositsiooniosakonna juhataja. Tema loomingus põimuvadekspressionistlik ja sakraalne elutunnetus. Tulev on kirjutanudpõhiliselt ansambli- ja orkestrimuusikat ning tema teoseid on esitatudpaljudel Euroopa festivalidel.


Jüri Reinvere (1971) on helilooja ja literaat, vaimukas kirjutaja japaljude raadiosaadete autor, viimasel ajal tegutsenud multimeediavaldkonnas ning filmimaailmas. Reinvere oli Tallinna MuusikakeskkoolisLepo Sumera õpilane, on õppinud Varssavi Chopini-Akadeemias ja lõpetas2004 Helsingi Sibeliuse Akadeemia Veli-Matti Puumala juures. Praeguelab Reinvere Berliinis.

 

 

Info heliloojate kohta ja teostehelinäited on Klassikaraadio koduleheküljel. http://uusweb.er.ee/klassik/rostrum2006eesti.htm

 

 

Eesti osaleb rostrumil 13. korda jaeesti muusikat on konkursil tihti saatnud edu. 1995. aastal valiti MariVihmandi orkestripala “Floreo” parimaks noore autori teoseks, aastal2000 võitis sama tunnustuse Jüri Reinvere kammerpala “Loodekaar”. 2004.aastal saavutas rostrumil esikoha Helena Tulve orkestriteos “Sula”.Rostrumi eesmärk on uue muusika tutvustamine ja levitamine rahvusraadiovahendusel üle maailma. Parimaid teoseid tutvustavad oma kuulajatelejärgneva hooaja jooksul üle kolmekümne raadiojaama mitmel mandril.

 

 

Info: Tiia Teder, Klassikaraadiopeatoimetaja, 51 57511

02 Juuni 2006
  Kommentaarid