Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Tarbijakaitseamet kuulutab välja võistluse koolinoortele “Tervislik koolitoit igasse kooli!”

3. oktoobril alustab Tarbijakaitseamet tervisliku koolitoidu kampaaniat “Tervislik koolitoit igasse kooli!”, mille raames käivitub 7.-9. klassi noortele võistlus “Pane maitse paika.” Võistlus kujutab endast 5-liikmeliste võistkondade jõuproovi ühe nädala koolilõuna koostamisel. Lõuna peaks olema tervislik, maitsev ja fantaasiaküllane, kuid reaalselt valmistatav. Võistlema ootame koolinoori üle kogu Eesti, ühest koolist võib osaleda ka mitu võistkonda.

Võistluse eesmärgiks on koolinoortele tervisliku toitumise ja üldse tervisliku eluviisi teadvustamine. Võistluse käigus koostavad koolinoored (soovi korral õpetajate juhendamisel) endale meelepärase tervisliku ja maitsva ühe koolinädala menüü ning vormistavad selle aruandeks, kus põhjendavad oma valikuid. Aruande juurde tuleb lisada toitude retseptid, samuti peab välja arvutama toidus sisalduva energia. Võistlustöö võib esitada nii eesti kui ka vene keeles. Tööde esitamise tähtaeg on 24. oktoober, tööd tuleb esitada kirjalikult ja anonüümselt Tarbijakaitseametisse.

Võistluse täpsete reeglitega saab alates 3. oktoobrist tutvuda Tarbijakaitseameti koduleheküljel www.tka.riik.ee . Üleval on selged juhised toidu kalorsuse välja arvutamiseks, ette on antud näidistoidukorv ning toodud ka näidismenüü ja arvutuskäik.

Esitatud aruannete hulgast valitakse välja neli parimat tööd. Parim meeskond saab auhinnaks tasuta SPA külastuse ning hulgaliselt muusika-või raamatupoe kinkekaarte, kinkekaardid on ette nähtud ka teistele auhinnalistele kohtadele. Kõige paremini teostatavad tervislikud koolitoidu menüüd esitatakse koolidesse ettepanekuna need reaalselt kasutusse võtta.

Projekti idee on välja töötatud tuginedes Eesti Toiduainetööstuse Liidu initsiatiivile ja koostöös toitumisspetsialistidega koostatud pöördumisele Vabariigi Valitsuse ning laste toitumisalase koolituse ja tasakaalustatud toitumise eest vastutavate ametkondade poole: “Rohkem tähelepanu laste tervislikule eluviisile ja toitumisele”.


Võistluse ülesande, selle lisad ja hindamiskriteeriumid on välja töötatud toitumis- ja toitlustusala spetsialistide ning haridusringkonna esindajate poolt, kuhu lisaks Tarbijakaitseameti esindajatele kuulusid Tallinna Ülikooli, Eesti Toiduainetööstuse Liidu, Eesti Kokkade Liidu, Põllumajandusministeeriumi, Eesti Toitumisteaduse Seltsi, Südameliidu, Tervisekaitseinspektsiooni ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja esindajad. Võistlus on üks osa Põllumajandusministeeriumi Eesti toidu projektist.Evelin Koppel

Tarbijakaitseamet
Avalike suhete peaspetsialist
03 Oktoober 2006
  Kommentaarid