Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Õpetajate päeva tähistatakse võistuvärvimisega

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus tähistab käesoleval aasta 6.oktoobril Õpetajate Päeva erinevate võistlustega ja lõõgastusüritustega Kurtna laagris. Päeva naelaks kujuneb 10-liikmeliste õpilasvõistkondade vaheline laagrimajade võistuvärvimine.

„Kurtna laager on pikemat aega olnud meie hea koostööpartner, siis me soovisime sel aastal lisaks sportimisele ja puhkamisele laagris midagi kasulikku teha. Kohtumisel laagri direktrissiga leidsimegi lahenduse – värvime üle neli majakest,” rääkis Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse direktor Arthur Seppern.

Sepperni sõnul sobib leitud lahendus väga hästi kutsehariduskeskusele – ligi 400 esmakursuslast mitte ainult ei lõõgastu sel päeval Kurtnas, vaid saavad ka oma kätega laagri jaoks midagi kasulikku teha.

Kurtna laagri neli värvimist vajavat maja loositakse viie Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse osakonna vahel välja umbes nädal aega enne võistuvärvimise algust. Seda aega saavad osakonnad kasutada võistkondade ettevalmistamiseks ja ka võistluspaiga ülevaatamiseks.

Kuna Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses on viis osakonda, siis loosi teel selgitatakse välja need neli, kelle esindajad hakkavad omavahel võistlema. Ühe võistkonna ülesandeks – kellele maja ei jätku -, jääb hernesupi keetmine ja liha grillimine. Loos selgitab, milline osakond ei pääse maja värvima - kas ehituse-, IT-, toitlustus-teeninduse-, tehnoloogia või täiskasvanute ümberõppe osakonna esindajad.

Võistkondade ülesandeks on umbes 7x12 meetri suurused majad korralikult üle värvida. Võitjaks ei kuulutata mitte kõige kiiremini töö lõpetanud võistkond, vaid kõige kvaliteetsema töö teinud meeskond. Värvimiseks on õpilastel aega terve päev ning vajalikud tööriistad ja värvid muretseb Kurtna laager.

Need õpilased, kes majade värvimisest osa ei võta võistlevad medalite pärast erinevatel spordialadel. Pärast spordivõistlusi algab liha ja vorstikeste grillimine. Päev lõpeb diskoga.

Aasta Õpetaja valimine

Õpetajate Päeval toimub Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses veel üks tähtis sündmus – valitakse Aasta Õpetaja. Parima õpetaja väljaselgitamisel osalevad vaid õpilased.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse direktori sõnul tunnustatakse parimat õpetajat kooli Teenete Märgiga. „Selle märgi saab igal aastal kaks õpetajat – üks eesti ja teine vene õppekeelega osakonnast. Selle tiitli väärtust tõstab see, et valiku teevad õpilased ise,” lisas Seppern.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Aasta Õpetaja tiitel koos aumärgi ja tänukirjaga antakse üle 6.oktoobri hommikul. Pärast piduliku aktuse lõppu sõidavad õpilased Kurtna laagrisse ja õpetajad suunduvad väljasõidu-seminarile Rakveresse.

Sepperni sõnul kujuneb sellest päevast traditsioon, mille jooksul saavad esimese kursuse tudengid puhata, võistelda erinevate spordialadel ja majade värvimises.

Anti Ronk

OÜ Viru PR suhtekorraldaja

555 15 788

anti@virupr.ee

www.virupr.ee
02 Oktoober 2006
  Kommentaarid