Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Kultuuriminister teeb valitsusele ettepaneku premeerida sportlasi Heiki Nabit, Sven Järvet ja Irina Embrichi

Kultuuriminister Raivo Palmaru teeb valitsusele ettepaneku premeerida hiljutistelt maailmameistrivõistlustelt medaleid võitnud maadleja Heiki Nabit, vehklejaid Sven Järvet ja Irina Embrichi ning nende treenereid kokku 900 000 krooniga.

Heiki Nabi võitis kuldmedali augustis Hiinas toimunud maailmameistrivõistlustel kreeka-rooma maadluses, Irina Embrich ja Sven Järve pärjati vastavalt hõbe- ja pronksmedaliga septembris Itaalias toimunud vehklemise maailmameistrivõistlustel.

"Võidetud tiitlivõistluste medalid tõestavad nii sportlaste kui ka treenerite kõrget kvalifikatsiooni oma treeningprotsessi planeerimisel ja treenituse kõrghetke realiseerimist kõige olulisemal tippvõistlusel," ütles kultuuriminister Raivo Palmaru.

Heiki Nabi suunas sportlasteele omaaegne maadluskuulsus Tiit Madalvee, kes oli ka tema esimene treener ja õpetaja Hiiumaal. 2001. aastal siirdus Nabi õppima Tallinna ja jätkas maadlustreeninguid Audentese spordikoolis vabamaadluse treeninggrupis. Aasta hiljem otsustas Nabi jätkata kreeka-rooma maadluses ja treeneriks sai Henn Põlluste, kes on tema treener ka praegu.

Sven Järve eelmine parim tulemus pärineb aastast 1998, millal saavutas Euroopa juunioride meistrivõistlustel pronksmedali. Tema treeneriks on Margus Pärna.
Irina Embrich on küll varesematel aastatel võitnud võistkondlikke tiitlivõistluste medaleid, kuid individuaalne medal on esmakordne. Selle saavutuseni on Irina Embrich jõudnud koostöös treener Nikolai Novosjoloviga.

Kultuuriminister teeb Vabariigi Valitsuse varasematest otsustest lähtuvalt ettepaneku eraldada nimetatud sportlaste ja treenerite premeerimiseks 900 000 krooni järgmiselt: Heiki Nabi 300 000 krooni, Henn Põlluste 125 000 krooni, Tiit Madalvee 25 000 krooni, Irina Embrich 200 000 krooni, Sven Järve 100 000 krooni, Nikolai Novosjolov 100 000 krooni ja Margus Pärna 50 000 krooni.

Lisainfo:

Katrin Arvisto
Kultuuriministeeriumi pressiesindaja
628 2262; 511 3124
katrin.arvisto@kul.ee
www.kul.ee <http://www.kul.ee/>
04 Oktoober 2006
  Kommentaarid