Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Ametiühingutel mitu kompromisskandidaati riikliku lepitaja ametikohale

Ametiühingutel mitu kompromisskandidaati riikliku lepitaja ametikohale


Eesti Ametiühingute Keskliidu (EAKL) ja Teenistujate Ametiliitude Keskorganisatsiooni TALO esindajad leidsid tänasel kohtumisel mitu kompromissivõimalust riikliku lepitaja nimetamiseks.

"Näeme tööandjate poolel mitut potentsiaalset riiklikku lepitajat, kellel on ka praktiline kogemus kollektiivsete töösuhete vallast olemas," ütles EAKLi esimees Harri Taliga. "Kui tööandjate keskliidult uut ettepanekut ei tule, võime neile appi tulla ja välja pakkuda mitu tõsiseltvõetavat kandidaati."

Kõige põhjalikumalt vaagiti ametiühingute nõupidamisel Henn Pärna, endise Tööand­jate Keskliidu juhi ja riikliku lepitaja kandidatuuri. Võimalike kandidaatidena olid kõne all ka Turvaettevõtete Liidu kauaaegne tegevjuht Veiko Jürisson ning paikkondliku lepitajana tegutsenud Rafael Amos.

"Olen optimistlik kokkuleppe saavutamise suhtes," märkis EAKLi esimees. "Üks väga tugeva potentsiaaliga ja lepitajaks igati sobiv tööandjate esindaja soovis mõtlemisaega ja palus oma nime täna veel mitte nimetada."

Kollektiivse töötüli lahendamise seaduse kohaselt nimetatakse riiklik lepitaja ametisse sotsiaalministeeriumi, tööandjate ja töötajate keskliitude kokkuleppe alusel. Sotsi­aalminister Jaak Aab saatis eelmisel reedel sotsiaalpartnerite keskliitudele kirja, kus palus jõuda kompromisskandidaadi osas kokkuleppele 5. oktoobriks.

EAKLi ja TALO juhatused ei kooskõlastanud juuni lõpus Tööandjate Keskliidu poolt riiklikuks lepitajaks pakutud Pärnu abilinnapea Margus Tammekivi kandidatuuri, kellel puudub praktiline kogemus kollektiivsete töösuhete vallas.

Lisainfo:
EAKL esimees Harri Taliga
64 12 800, 55 53 48 40
TALO esimees Ago Tuuling
641 9804, 55 66 75 36

EAKL infojuht Siiri Rebane

64 12 808, 58 190 400
03 Oktoober 2006
  Kommentaarid