Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Kohtla-Järve linna teine lisaeelarve läbis esimese lugemise

Eile toimus Kohtla-Järve linnavolikogus linna teise lisaeelarve lugemine, mis ka vastu võeti tulubaasi suurusega 9 586 000 krooni. See on käesoleval aastal juba teine lisaeelarve. Esimese lisaeelarve, mille mahuks oli 19 miljonit krooni, võeti vastu 28.juunil.

„Aasta eelarve koostamisele lähenesimeme väga konservatiivselt, vaatamata sellele, et tulumaksu laekumise on eelmistel aastatel üpris hästi paranenud. Me ei püüdnud ka selle aasta alguses liiga suuri numbreid eelarvesse kirjutada, valisime hoopis lisaeelarvete koostamise ja kinnitamise tee. Selline praktika on omane enamusele Eesti omavalitsustele,” ütles Kohtla-Järve abilinnapea finantsküsimustes Ljudmila Jantšenko.

Lisaeelarve koosneb järgmistest osadest: tulumaksu laekumine – 6 miljonit krooni; laekumised erinevatest projektidest ja sihtsuunitlusega vahendid – umbes kaks miljonit krooni; üks miljon krooni laekus vara müügist, teistest omavalitsustest laste õpeatmise eest ja pangaintressidest.

Kulud suunatakse vastavalt eesmärkidele (2 miljonit kr) – põhiliselt hariduse valdkonda; samuti suurendatakse investeeringuid haridusasutuste remondiks (2,5 miljonit kr), lisavahendeid suunatakse ka Kultuurikeskuse remondiks, Oru sauna teise osa avamiseks, Viivikonna veetrassi remondiks, bussijaama fassaadi remondiks ja mujale. Osa teise lisaeelarve vahenditest suunatakse ka keskkütte doteerimiseks väiksemates linnaosades.

„Tuleb märkida, et käesoleval aastal väheneb Kohtla-Järve linna laenukoormus – hetkel on see 35,8 protsenti n.ö netoeelarvest. Samuti tuleb mainida, et käesolev aasta tõi endaga kaas kõige suuremad investeeringud haridusasutustele, munitsipaalobjektidele ja infrastruktuurile – kokku 56 330 000 krooni,” lisas Jantšenko.

Viimase kolme aasta jooksul on võimalik jälgida pidevat tulumaksu laekumise suurenemist. Samal ajal ei ole aga maksumaksjate arv Kohtla-Järve linnas suurenenud – see on endiselt 16-17 tuhamde inimese juures. Tulumaksu laekumine on suurenenud arvatavasti tänu sellele, et järjest enam inimesi on huvitatud oma tulude legaliseerimisest. Kohtla-Järve linnas on umbes 45 000 elanikku ja 2006.aasta linna eelarve kulude osa on 472, 735 miljonit krooni.

Lisainfo: Ljudmila Jantšenko - 33 78 555

Anti Ronk
OÜ Viru PR suhtekorraldaja
555 15 788
anti@virupr.ee
www.virupr.ee
28 September 2006
  Kommentaarid