Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
President Lennart Meri pidas peokõne "Suomen Kuvalehti" 85.aastapäeval

President Lennart Meri pidas peokõne "Suomen Kuvalehti" ("Soome Pildilehe") 85. aastapäeval Helsingi Vanas Üliõpilasmajas Aastapäeval osales neli presidenti: Soome Vabariigi president Tarja Halonen ning presidendid Mauno Koivisto ja Martti Ahtisaari, nendele lisaks parlamendiliikmed eesotsas Soome parlamendi esinaise Riitta Uosukaisega, Soome relvajõudude ülemjuhataja, valitsusliikmed, kirikupead ja majandustegelased.

President Meri kõneles mälust, milleta ei saa olla kultuuri, rahvast ega riiki ning "Suomen Kuvalehest" kui mälu hoidjast. Ta rääkis Soome ja Eesti kultuurilisest ja majanduslikust koostööst ning osutas võimalusele ühendada Soome ja Kesk-Euroopa raudteetunneli abil, millest oleks kasu ka Eestile.

"Peterburi kaasahaaramisel tekiks Soome lahes kasvukolmnurk, mis annab põhjamõõtmele tõelise sisu ja võib kujuneda Euroopa Liidu kõige kiiremini arenevaks majanduspiirkonnaks", ütles Meri.

President Lennart Meri osutas, et "Suomen Kuvalehti" peokõne usaldamine Eesti Vabariigi endisele presidendile on austusavaldus Eesti rahvale ning kõneleb ennekõike avalikkuse usust, et lähitulevikus põimuvad kahe hõimurahva teed veel tihedamalt kokku Euroopa Liidus.
01 Detsember 2001
  Kommentaarid