Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Majandusministeeriumi pressiteade - Teedeehitus ja eluasemeturg toetavad ehitustegevuse hoogustumist

Kolmas kvartal on alati olnud ehitajate jaoks kõige töömahukam ja soodsam aeg. Ehitustegevuse hoogustumine oli ootuslik. Ehitustööde mahu kasvu toetas aktiivse nõudluse püsimine ja suurem tellimuste maht võrreldes eelnevate kvartalitega.

Tõenäoline on, et olulise panuse omal jõul tehtud ehitustöödesse andis teedeehitustööde maht, mis hoogustus aasta teisel poolel. Viimased uudised viitavad, et ka lähemas tulevikus saavad muud infrastruktuuri objektid olema üheks oluliseks ehitustööde mahtude allikaks. See võib viidata ka ehitusobjektide struktuuri muutumisele, kus lisaks teedeehitusele muutuvad oluliseks ka keskkonnakaitse objektid.

Märkimisväärne on see, et kasutusse lubatud uute eluruumide pind on võrreldes eelmise aasta sama perioodiga vähenenud, arvuliselt on aga eluruume ehitatud 26% rohkem. Trend on iseloomulik küll üksnes kolmandale kvartalile, sest üheksa kuu kokkuvõttes pole tase muutunud. Majandusministeeriumi arvates peegeldab eluruumide arvu kasv aktiivseid trende kinnisvaraturul, kus eluasemelaenutingimused on muutunud väga soodsaks (sh laenugarantiid Kredexilt). Tõenäoliselt on suurenenud just väiksemate eluruumide soetamine, mis on soodsate laenutingimuste tõttu osutunud võimalikuks ka madalama sissetulekuga elanikele. Ehitatavate eluruumide pindade kasvu võib oodata aga lähitulevikus, sest eluhoonete ehitamiseks väljastatud ehituslubade arv on võrreldes eelmise aasta sama perioodiga tunduvalt suurenenud.

Majandusaktiivsuse jahtumise ootused avalduvad aga mitteeluhoonete pindade vähenemises. Üldiselt on arengud ehitussektoris olnud tagasihoidlikud ja sama suurt kasvu kui eelmine aasta sellel aastal suure tõenäosusega ei saavutata. Sellele viitab ka ehitusmaterjalide toodete müügi vähenemine esimesel poolaastal.
01 Detsember 2001
  Kommentaarid