Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Keskkonnaministeerium korraldab kohtumise keskkonnaorganisatsioonide esindajatega

Keskkonnaministeerium korraldab kohtumise keskkonnaorganisatsioonide esindajatega

Teisipäeval, 26.septembril algusega kl 14 toimub Keskkonnaministeeriumis (Narva mnt 7a, ruum 601) järjekordne keskkonnaorganisatsioonide esindajate ja Keskkonnaministeeriumi töötajate ümarlaud.

Ümarlauakohtumisele on lubanud tulla keskkonnaorganisatsioone ühendava Eesti Keskkonnaühenduste Koja, Eesti Loodushoiu Keskuse ja Eesti Looduskaitse Seltsi esindajad. Ümarlaua juhataja on Keskkonnaministeeriumi abiminister Olavi Tammemäe.

Kohtumise üheks keskseks teemaks on Keskkonnaministeeriumi juurde moodustatud töörühmas ette valmistatud Keskkonnavastutuse seaduse eelnõu. Eelnõust annavad ülevaate ministeeriumi asekantsler Uno Veering ja õigusosakonna juhataja Mirjam Vili.

Keskkonnaministeerium tutvustab ümarlaual ka õigusloome plaanide täitmist ning põhimõtteid, millest lähtutakse huvigruppe kaasates. Lisaks arutatakse aktuaalseid keskkonnaküsimusi.

Kohtumised Keskkonnaministeeriumi ja keskkonnaorganisatsioonide esindajate vahel on juba tavaks kujunenud, toimudes neli korda aastas. Alates 2004. aastast on toimunud üheksa ümarlauakohtumist ja arutatud on järgmisi teemasid: Arhusi konventsioon, pakendi- ja jäätmeseadus, ökomaksureform, Natura 2000 võrgustik, illegaalsed metsaraied, keskkonnamõju hindamine.

Järgmine ümarlauakohtumine on kavas detsembris. Lisaks regulaarsetele kohtumisetele keskkonnakaitsjatega teeb Keskkonnaministeerium nendega tihedat koostööd ka seadusandlikke akte, arengukavasid jne ette valmistades. Näiteks põlevkivi kasutamise riikliku arengukava koostamiseks on moodustatud eraldi ümarlaud, mis koguneb kord kuus.

Lisainfo:
Kersti Kikkas,
Keskkonnaministeeriumi infospetsialist
626 0705

Agnes Jürgens,
Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja
626 2811
25 September 2006
  Kommentaarid