Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Soojahinna tõus paneb Kiviõli linnavalitsuse proovile

Soojahinna tõus paneb Kiviõli linnavalitsuse proovile

Kiviõli linna soojaga varustav ettevõte Kiviõli Soojus esitas linnavalitsusele taotluse tõsta sooja megavatt-tunni hinda alates 1.jaanuarist 2007.aastal 590le kroonile. Kiviõli linnapea hinnates on see selline samm vastutustundetu. Nädala pärast toimuv linnavalitsuse istung selles küsimuses paneb valitsuse liikmed proovile.

„Suhtun hinnatõusu negatiivselt, sest meie linnas on võimalik sooja müüa elanikkonnale hoopis madalama hinnaga. Pean seda vastutustundetuks käitumiseks Kiviõli soojaettevõtte juhtide poolt,“ ütles Kiviõli linnapea Voldemar Trumm ja lisas: „Minu kindel seisukoht on, et mina hääletan sooja piirhinna tõusu vastu.”

Trummi sõnul kinnitab vastavalt seadusandlusele sooja elanikele müümise piirhinna linnavalitsus. „Arvan, et me kaalume nüüd linnavalitsuses kõiki võimalusi sooja hinna säilitamiseks 350 krooni tasemel korralikult läbi ja kutsume erakorralise linnavalitsuse istungi selle küsimuse otsustamiseks kokku järgmisel reedel,“ lisas ta.

Kevadel sõlmitud kolmepoolne leping Kiviõli linna, Kiviõli Soojuse ja Kiviõli Keemiatööstuse vahel kehtestas eesmärgiks säilitada järgmise viie aasta jooksul toasooja megavatt-tunni hinna 350 krooni tasemel. Täna on see eesmärk tänu üleeile esitatud avaldusele aga suures ohus.

Linnapea arvates on see vaid esimene aste hiiliva hinnatõusu redelil. Järgmine sarnane avaldus võib laekuda Kiviõli Soojuselt linnavalitsuse sekretäri lauale näiteks novembris, siis jaanuaris ja nii edasi... Kuni sooja megavatt-tunni hind on kasvanud tuhande kroonile. „Olen kuulnud, et Narva linnavalitsusele on esitatud avaldus kehtestada alates järgmise aasta 1.jaanuarist sooja hinnaks 890 krooni. Sama võib juhtuda ka Kiviõlis kui me nii kergekäeliselt taganeme aasta alguses sõlmitud kolmepoolsest kokkuleppest,“ lisas Trumm.

Trummi hinnangul on Kiviõlis loodud madala sooja hinna säilitamise vastu kunstlikud barjäärid, millest keegi ei taha üle astuda. „Need barjäärid on inimeste peas, sest võimalus jätkata 350 kroonise megavatt-tunniga on meil olemas, lausa käeulatuses. Need barjäärid tuleks lihtsalt eemaldada, ära koristada.”

„Kiviõlis on tekkinud absurdne seis. Täna on meil olemas võimalus jätkata 350 kroonise soojahinnaga veel järgmised viis aastat. Kui linnavalitsuse liikmed kinnitavad 590 kroonise piirhinna, siis töötavad nad rahva huvide vastu. Ma ei saa aru, miks peaks rahvas tahtma ligi kaks korda kallima hinnaga sooja osta, kui on olemas võimalus jätta hind samale tasemele. See lööb väga valusasti meie linnaelanike rahakoti pihta. Me peame töötama selle nimel, et täita oma lubadus mille kevadel andsime – järgmise viie aasta jooksul toasoojus 350 krooni eest,“ rääkis Trumm.

Linnavalitsusel pole linnapea sõnul vaja teha haake ja kõrvalepõikeid ning manööverdusi, et tõsta sooja hinda järk-järgult. „Nad ei tööta Kiviõli linna elanike huvides,“ arvab Trumm nendest linnavalitsuse liikmetest, kes hääletavad järgmisel nädalal sooja hinna tõstmise poolt.

Kiviõli abilinnapea ja Kiviõli Soojus nõukogu esimehe Maksim Danilovi sõnul näeb ta neid kolme numbrit 350 sooja hinnana juba ka unes. ”Mõtlen pidevalt, kuidas teha nii, et need numbrid oleksid ikka samas järjekorras - 350, aga mitte 503 või 530. Kuna kütteperioodi algus on väga lähedal, siis käib iga päev väga aktiivne töö selle eesmärgi saavutamiseks.”

Danilov lisas, et hetkel töötatakse välja tegevusi ja ettepanekuid selle eesmärgi saavutamiseks. Samas ei tohi me unustada ka seadustega linnale pandud kohustusi. Nõukogu tegevusest sõltub see, milline variant millises vormis esitatakse volikogule kinnitamiseks. „Siiski sõltub lõplik tulemus volikogu otsusest ja selle liikmete heatahtlikkusest,” lisas Danilov.

Anti Ronk
OÜ Viru PR suhtekorraldaja
555 15 788
anti@virupr.ee
www.virupr.ee
22 September 2006
  Kommentaarid