Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Edastan kultuuriinfot Berliinist (Sümpoosion ja näitus Saksamaaga diplomaatiliste suhete taassõlmimise 15. aastapäeva puhul)

"Piiririikidest partneriteks Euroopas" - "Von Randstaaten zu Partnern in Europa"

Sellise pealkirja all avatakse reedel, 22.septembril Berliinis, Saksa Välisministeeriumi aatriumis näitus, mis on pühendatud Eesti, Leedu ja Läti ning Saksamaa vaheliste diplomaatiliste suhete taassõlmimise 15. aastapäevale. Näituse avavad Eesti Välisministeeriumi kantsler Matti Maasikas ning Läti ja Leedu peaministrid.

Näitus hõlmab Eesti, Läti ja Leedu ning Saksamaa vaheliste diplomaatiliste suhete loomist aastail 1921-22 ning taassõlmimist ning arengut alates 1991. aastast. Väljapaneku Eesti osa koostas Eesti Vabariigi Suursaatkond Berliinis.

Näitus jääb lahti 6. oktoobrini ning on avatud kõigile huvilistele.

Näituse avamisele eelneb sümpoosion, kus avakõne peab Saksamaa kauaaegne endine välisminister Hans-Dietrich Genscher.

Avakõnele järgneval diskussioonil, kus analüüsitakse 1990. algusaastate sündmusi ning arutatakse Balti riikide eduka arengu ning tulevikustsenaariumite üle, osalevad nimekad poliitikud ja ajaloolased Eestist, Lätist ja Leedust ning Saksamaalt. Eestit esindab diskussioonil Riigikogu liige, ajaloolane Mart Laar, Eesti Vabariigi peaminister aastatel 1992-1994 ning 1999-2002. Diskussiooni juhib tuntud saksa ajakirjanik Karl Feldmeyer, keda autasustati äsja elutöö eest maineka Theodor Wolffi auhinnaga.

Vahetult pärast iseseisvuse taastamist, 28.augustil 1991 kohtus toonane Saksa välisminister Hans Dietrich Genscher Bonnis oma Balti kolleegide Lennart Meri, Janis Jurkansi ja Algirdas Saudargasega. Kohtumise tulemuseks oli otsus taastada diplomaatilised suhted Eesti, Leedu, Läti ning Saksamaa vahel. Eesti esimeseks sõjajärgseks suursaadikuks Saksamaale nimetati Tiit Matsulevits.


Lisainfo:

Pille Toompere
I Sekretärin (Politik, Presse)
Botschaft der Republik Estland
Hildebrandstrasse 5
Berlin 10785 Berlin
Tel + 49 30 254 606 06
Fax + 49 30 254 606 01
mailto:pille.toompere@berlin.estemb.de
www.estemb.de
21 September 2006
  Kommentaarid