Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
RM: Eesti muudab oma staatust Maailmapangas

Eesti muudab oma staatust Maailmapangas


Rahandusminister Aivar Sõerd annab tänasel valitsuskabineti nõupidamisel ülevaate eelolevast Maailmapanga ja Rahvusvahelise Valuutafondi aastakoosolekust Singapuris. Ühe olulise sündmusena allkirjastab minister 17. septembril koos Maailmapanga asepresidendi Shiego Katsu’ga kirjad, millega Eesti loobub laenuvõtja staatusest ning astub sammu lähemale doonorriigi staatusele.

Minister Sõerd kinnitas, et laenuvõtja staatusest loobumine ei too Eestile esialgu kaasa mingeid rahalisi kulutusi ega muuda lepinguid. “Eesti liigub suunal, et saada lähemail aastail Maailmapanga doonorriigiks ning liituda Rahvusvahelise Arenguassotsiatsiooniga,” ütles Aivar Sõerd, lisades, et Eesti majandus on tänu kiirele arengule jõudmas piisavalt heale järjele, et suudame arenguriike senisest enam abistada. Eesti võttis Maailmapangast laenu viimati aastal 2000.

Rahandusminister märkis, et Eesti staatuse muutmine on võimalik tänu kolme kriteeriumi täitmisele – riiklik koguprodukt elaniku kohta ületab vajalikku piiri, tagatud on juurdepääs rahvusvahelistele kapitaliturgudele ning nii riigi kui erasektori asutused suudavad toimida vastavalt nõuetele.

Uutes Euroopa Liidu liikmesriikidest on sarnase protsessi läbinud Sloveenia (2004) ning Tšehhi (2005). Eestiga samal päeval astub Maailmapanga laenuvõtja staatusest välja ka Leedu.


Lisainfo:
Riina Laigo
Rahandusministeerium
Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö osakond
tel 611 3500
e-post Riina.Laigo@fin.ee

Kristel Peterson
Rahandusministeerium
Kommunikatsiooniosakond
tel 611 3049
gsm 501 2107
e-post: Kristel.Peterson@fin.ee
07 September 2006
  Kommentaarid