Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Augustis on tabatud mitu avariipaigalt lahkunud või avariist teatamata jätnud autojuhti

Augustison tabatud mitu avariipaigalt lahkunud või avariist teatamatajätnud autojuhti

Augustison seni toimunud kaheksa avariid, milles osalenud autojuhid onsündmuskohalt lahkunud või sündmusest politseileteatamata jätnud. Kolm avariipõhjustanud autojuhti ontänaseks tabatud ning ka mitme teiste avarii kohta on juhtlõngadolemas.

17.augustilkella 18:29 ajal sõitis valge kaubik Mercedes Benz SprinterPärnus Suure-Jõe tänava parklas pihta sõiduautole Audi A6. Kaubiklahkus sündmuskohalt.

19.augustil kella 22:41 ja 23:00 vahel sõitis Kuldes kodu tänavalsõiduauto Ford Mondeo pihta veoautole Volvo ning lahkussündmuskohalt.

20.augustil kella 6:40 paiku sõitis Haapsalu tänavalsõiduautole Toyota Corolla tagant otsa sõiduautoMercedes Benz, mis samuti lahkus.

Kõikidenimetatud avariide puhul on sündmuskohalt lahkunud sõidukijuhidtabatud ning juhtumite uurimiseks alustas politsei väärteomenetluse.

Liiklusseaduseparagrahv
7431, mis käsitlebliiklusõnnetusest mitteteatamist, näeb karistusena etterahatrahvi kuni 18 000 krooni või aresti. Lisakaristusenavõidakse ära võtta sõiduki juhtimise õiguskolmest kuust kuni üheksa kuuni.

Liiklusseaduseparagrahv 7432, mis käsitleb liiklusõnnetusesündmuskohalt põgenemist, näeb süüdimõistmiselkaristusena ette samuti rahatrahvi kuni 18 000 krooni võiaresti ning lisakaristusena võidakse ära võttasõiduki juhtimise õigus kuuest kuust kuni üheaastani.

Pärnupolitseiosakonna korrakaitsetalituse juhtivkonstaabel Artur Kasesõnas, et ka mitme teiste avarii puhul, kus üksosapooltest on sündmuskohalt lahkunud, on olemas juhtlõngad.Seega sündmuskohalt põgenemine või avariistteatamata jätmine pole väljapääs, sest tabamisetõenäosus on üsna suur ja saadavad karistusedsellevõrra karmimad.


HedyTammeleht
infojuht
Pärnupolitseiosakond
Tel.444 6650
GSM:564 89065

hedy.tammeleht@laane.pol.ee

LäänePolitseiprefektuur
Pikktn 18
80089Pärnu

24 August 2006
  Kommentaarid