Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
ETV ja ER pühapäevane ühissaade oli televaatajate hulgas populaarne

ETV ja ER pühapäevane ühissaade oli televaatajate hulgas populaarne

Eesti taasiseseisvumise 15. aastapäeval 20. augusti õhtul vaatas saadet “Kas me sellist Eestit tahtsimegi?” TNS Emori telemõõdikuuringu andmetel 126 tuhat inimest, peamiselt eestlased. Mitte-eestlasi oli kogu vaatajaskonnast 2% (3000 inimest). Erinevatel telekanalitel kella 21.30-23.00 vahel eetris olnud saadetest ja filmidest oli see saade ülekaalukalt vaadatuim (osakaal eestlastest vaatajate kulutatud ajast 40%, vähemalt 15 minutit jälgis saadet 213 tuhat inimest).

Eestlastest vaatajaskonnas oli saate reiting ligi 14%. Suuremat huvi saate vastu näitasid üles kesk- ja kõrgharidusega eestlased (reiting sihtrühmades 19%) ja need, kes 15 aasta eest olid neljakümnesed ja vanemad (reiting üle 55-aastaste eestlaste sihtrühmas 37%). Eesti erinevates piirkondades oli huvi saate vastu võrdlemisi ühtlane, kõige aktiivsemad vaatajad olid Virumaa eestlased (reiting sihtrühmas 19%).

Vaatajaskonna seas oli rohkem väiksemate linnade ja maa-asulate elanikke (57% kõigist vaatajatest), kuid samas oli suurlinnades elavate eestlaste huvi saate vastu keskmisest kõrgem. Sissetulekurühmadest oli saate auditooriumi hulgas rohkem inimesi, kelle sissetulek pereliikme kohta ületab 1500 krooni, isiklik sissetulek 2000 krooni.

Eesti Televisiooni uudistekeskkonna www.etv24.ee vahendusel on võimalik jätkuvalt saadet vaadata, tänaseks on etv24 vahendusel saadet jälginud juba 1731 inimest.

Korraga olid ETV ja Vikerraadio kanalil otsestuudios Eesti Vabariigi president Arnold Rüütel, peaminister Andrus Ansip, endised peaministrid Edgar Savisaar ning Mart Laar. Saadet juhtisid Ainar Ruussaar (ETV) ja Sulev Valner (ER). Saate re˛issöör oli Maarika Lauri, toimetaja Renita Timak, kunstnik Kaili-Angela Konno, assistent Kadi-Katarina Priske ning produtsent Ene-Maris Tali.

Toomas Luhats
pressiesindaja
tel. 6284633, 5155005
toomas.luhats@etv.ee

www.etv.ee
www.etv24.ee
23 August 2006
  Kommentaarid