Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Regionaalminister arutab teadlaste ja omavalitsusliitude esindajatega regionaalarengu korraldamist

Täna, 23. augustil, osaleb regionaalminister Jaan Õunapuu Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas toimuval klubi Polis nõupidamisel, et arutada erinevate teadusasutuste ja kohalike omavalitsusliitude esindajatega regionaalarengut ning kohaliku omavalitsuse tegevust mõjutavate seaduste eelnõude kitsaskohti ning võimalikke lahendusi.

„Pean väga tähtsaks, et oluliste seaduste eelnõude arutelu protsessi, mis vahetult puudutavad Eesti regionaalarengut ning otseselt mõjutavad kohaliku omavalitsuse tegevust, oleks kaasatud nii valdkonna juhtivad teadlased ja spetsialistid kui ka kohaliku omavalitsuse liitude esindajad, „ ütles regionaalminister Jaan Õunapuu

Nõupidamisel tuleb arutusele regionaalarengu suunamise seaduse eelnõu, kohaliku omavalituse kui tööandja tegevuse õiguslik reguleerimine ja linnapoliitika ning regionaalarengu strateegia seosed.

„Loodan tänaselt Tartu nõupidamiselt kindlaid seisukohti, et minna edasi kõigepealt koalitsioonileppes sisalduva regionaalarengu suunamise seaduse eelnõuga, kuna vaatamata viimaste aastate rahaliste vahendite suuremisele, ei ole me aastaid suutnud täita õiguslikku lünka, mis selles valdkonnas on senini tugevalt arengut takistanud, „ lisas regionaalminister.

Nõupidamisel osalevad regionaalminister Jaan Õunapuu ja sotsiaalminister Jaak Aab, klubi Polis president professor Eerik-Juhan Truuväli, Tartu Ülikooli Õigusteaduskonna dekaan professor Kalle Merusk, Tallinna Tehnikaülikooli Humanitaarteaduskonna dekaan professor Sulev Mäeltsemees. Kohtumisest võtavad samuti osa Eesti Linnade Liidu esimees Margus Lepik ja Eesti Maaomavalitsuste Liidu esimees Kurmet Müürsepp ning teised riigi- ja kohaliku omavalitsuse valdkonna poliitikud, ametnikud ja teadlased.

Kärt Einlo
Pressinõunik

Avalike suhete osakond:
Osakonnajuhataja Kaja Kukk – tel: 612 5030; GSM: 51 76 108; kaja.kukk@sisemin.gov.ee
Pressinõunik Katrin Vides – tel: 612 5032; GSM: 52 76 806; katrin.vides@sisemin.gov.ee
Pressinõunik Kärt Einlo – tel: 612 5034; GSM: 56 647 246; kart.einlo@sisemin.gov.ee
Pressinõunik Kristina Kareva - tel: 612 5227; GSM 52 56 542; kristina.kareva@sisemin.gov.ee
Pressinõunik Kristina Leer – tel: 612 5033; GSM 51 27 089; kristina.leer@sisemin.gov.ee

Faks: 612 5077; e-post: info@sisemin.gov.ee
Aadress: Pikk 61, 15065 Tallinn
23 August 2006
  Kommentaarid