Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Harjumaal Kuusalu vallas puhkes eile metsatulekahju

Eile 20.08.06 kell 16:29 teatati metsatulekahjust Harjumaal Kuusalu vallas Hara lähistel. Põles mets ja raba ligikaudu 30 hektari ulatuses. Kustutustööd kohapeal on raskendatud kuna põlenguala on tehnikaga raskesti läbitav.

Täna hommikuse seisuga asusid suuremad tulekolded põlengualal paiknevas rabas, mille kustutamisele pärastlõunal maha sadanud vihm kaas aitas. Kell 17:30 kopterilt tehtud vaatluslennu käigus lahtise leegiga põlevaid tulekoldeid ei avastanud ning päästjad asusid paigaldama täiendavaid magistraalliine metsa kustutamiseks.

Päeval töötas sündmuskohal 35 päästetöötajat ja vabatahtlikena 4 Lahemaa Rahvuspargi töötjat.

Tehnikast oli kohal 9 pääste- ja 7 paakautot ning roomikmasin, mille abil paigaldati metsa alla magistraalliine. Lisaks töötas sündmuskohal Piirivalve Lennusalga helikopter, mis teostas kustutuslende põlenguala raskesti ligipääsetavates kohtades. Kustutustöödeks vajalik vesi veeti sündmuskohale 5 km kaugusel asuvast karjäärist.

Öösel jätkuvad sündmuskohal kustutustööd ning patrullkäigud tulekollete avastamiseks. Homseks on päästjatele appi lubatud ka 50 kaitseväelast. Päästetööde juhtimiseks ja korraldamiseks on kohapeal moodustatud staap päästekeskuse spetsialistidest. Tulekahju loodetakse kontrolli alla saada lähipäevadel.

Tulekahju tekkepõhjus on teadmata.Lisainformatsioon
Marek Simulman
Põhja-Eesti Päästekeskus
pressiesindaja
pressi valvetelefon 534 10759
21 August 2006
  Kommentaarid