Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Vabariigi President naasis Saaremaalt

Vabariigi President ja proua Ingrid Rüütel lõpetasid täna õhtul maakonnavisiidi Saaremaale.

Nii Läänemere seitsme suurema saare aastakonverentsi avamisel peetud kõnes kui ka aset leidnud kohtumistel väljendas riigipea mõtet, et saarte unikaalne elukeskkond on üha suureneva väärtusega kapital. President Rüütli hinnangul on Saaremaal lisaks katöökas, sihikindel ja optimistlik rahvas.

Täna hommikusel külaskäigul Kuressaare ametikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli Kuressaare kolledzhisse arutas riigipea koolijuhtidega hariduskorralduse regionaalset aspekti ning kutseõppe rahastamise kitsaskohti. Järgnenud kohtumisel Saaremaa omavalitsusjuhtidega arenes elav mõttevahetus Eesti arengust tasakaalustatud ja demokraatliku kodanikuühiskonnana. Riigipeale esitatud küsimused puudutasid kohaliku omavalitsuse tulubaasi ja toetust riigieelarvest, haldusreformi ja ühetasandilise omavalitsuse otstarbekust, tasakaalustatud sotsiaal- ja regionaalarengu võimalusi jpm.

President Rüütel väisas täna ennelõunal Saaremaa õlletehast ja arutas seejärel AS Saarte Liinid juhtidega sadama rajamise võimalust Saaremaa läänerannikule. Sadamat pole tarvis mitte üksnes Saaremaale, vaid tervele Eestile, rõhutas riigipea.


Kadriorus 11. jaanuaril 2002
11 Jaanuar 2002
  Kommentaarid