Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Tervishoiupoliitika põhiküsimustes jõuti osaliste kokkulepeteni


Tervishoiupoliitika põhiküsimustes jõuti osaliste kokkulepeteni

Täna kohtusid Sotsiaalministeeriumi, Haiglate liidu ja tervishoiutöötajate esindajad, et arutada tervishoiutöötajate miinimumpalga leppele eelnevat kokkulepet tervishoiupoliitika põhiküsimustes.

Sotsiaalministeeriumi abiminister Peeter Laasiku sõnul on ministeeriumi põhitähelepanu patsientide vajadustel, eelkõige arstiabi kättesadavusel. „Valitsuse poolt saame me konkreetseid lubadusi rahastamise kohta anda vaid Riigieelarve strateegia raamides. Siiani oleme tegelenud seaduste muutmisega rahastamise baasi suurendamiseks, sellega plaanime jätkata ka edaspidi”, lisas abiminister.

Haiglate Liidu juhatuse esimehe Urmas Sule hinnangul ei ole tervishoiusektori finantseerimine piisav ja selles osas pikaajalise kokkuleppe saavutamine on äärmiselt oluline. „See protsess on ellu kutsutud eelkõige mitte laua taga olevate delegatsioonide, vaid patsientide huvides ja loodan, et kõik osapooled teevad see saavutamiseks pingutusi”, lisas Sule.

Tervishoiupoliitika dokumendi osas jõuti üksmeelele järgmistes punktides:

Sotsiaalministeeriumi esmane eesmärk on garanteerida kättesaadav ja kvaliteetne tervishoiuteenus kogu riigi ulatuses. Sotsiaalministeerium nendib, et tervishoiu rahastamine on ebapiisav ja ministeeriumi ülesanne on teha igakülgseid jõupingutusi olukorra parandamiseks. Sotsiaalministeeriumi põhieesmärkideks on suurendada patsientide rahulolu, ja arstiabi kättesaadavust. Samuti tuleb arendada vajadusest lähtuvat õiglast ja efektiivset tervishoiusüsteemi ning tagada kulupõhisel hinnaarvestusel baseeruvate tervishoiuteenuste hindade rakendumine.

Haigekassa võtab eesmärgiks kasutada jaotamata kasumit tervishoiusüsteemi rahastamise suurendamiseks, et tagada kättesaadavuse paranemine arstiabis. Haigekassa jaoks on oluline eriarstiabi ja tervishoiuteenuste kvaliteedi tõstmine läbi hindade struktuurse kallinemise. Samuti garanteerib Haigekassa ravijärjekordade maksimumpikkuste ja võimsuse rahastamise.

Haiglate liit arendab välja haiglate kvaliteedijuhtimise ühtsed alused ja tagab kulupõhise ressursiarvestuse juurutamise tervishoiuteenuste osutajate juures.

Mitmete küsimuste sõnastuses ei jõutud kokkuleppele, selleks tuleb 22. augustil kokku nn redaktsioonikomisjon, kus otsustatakse viimase kaheksa punkti täpne vormistus.

Katrin Pärgmäe
Sotsiaalministeerium
Pressiesindaja
+372 626 9321
+372 56 623 823
09 August 2006
  Kommentaarid