Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Probo Koala jäätmed utiliseeritakse Vaivaras

Täna, 12. oktoobril Keskkonnaministeeriumis toimunud nõupidamisel kavandati tegevused Probo Koalalt pärit keskkonnaohtlike jäätmete Eestis kahjutustamiseks.

*Nõupidamisest osavõtjad otsustasid, et jäätmete Eestis kahjutustamiseks on parim viis anda need utiliseerimiseks Sillamäe sadama kaudu Vaivara ohtlike jäätmete käitlemise keskusesse. Peatöövõtja on ohtlike jäätmete käitlemisega tegelev AS EcoPro, kes jäätmed vastu võtab ja nõuetekohaselt töötleb," ütles ministeeriumi jäätmeosakonna juhataja Peeter Eek. *Töötlemise käigus eraldakse õline fraktsioon, mis läheb muude õliste jäätmetega põletamisele. Kuivõrd jääde koosneb 90% ulatuses veest, siis vee töötlemisel järelejäänud sete ladestakse Vaiavara prügilasse, mis on ehitatudki ohtlike jäätmete ladestamiseks," selgitas ta laevalt pärit jäätmete kahjutustamist.

Selleks, et jäätmete vedu toimuks Paldiskist Sillamäele võimalikult operatiivselt, sõidab Probo Koala Paldiski sadamast Keskkonnainspektsiooni järelevalve all Sillamäele. Esialgu kaaluti ka jäätmete vedu firmale NT Marine kuuluva laevaga, kuid operatiivsuse tõttu otsustati jäätmed anda autotranspordile Sillamäel üle otse Probo Koala pardalt. Keskkonnainspektsiooni esindaja viibib ise laeval. Autotranspordi Sillamäe sadamast Vaiavara ohtlike jäätmete kogumiskeskusesse korraldab EcoPro. Laeva agendi sõnul maksab Probo Koala jäätmete kahjutustamine vähemalt 2,5 miljonit Eesti krooni.

Probo Koala sõidab Paldiskist välja veel täna, jäätmeid hakatakse autotranspordiga Vaivarasse viima homme.

*Selleks, et jäätmeid saaks Vaivaras utiliseerida, peab neil olema nn ohutussertifikaat, mille aluseks on antud juhul Keskkonnauuringute Keskuse kütuselaboris tehtud analüüsid," ütles Eek. *Proovide tulemuste selliseks kasutamiseks on olemas prokuröri luba."

Probo Koala juhtumi põhjal on Euroopa Liidu tasandil plaanis arutada, kas laevadelt üleanatavate jäätmete teavituse- ja järelevalve nõuded oleks tarvilik muuta.

Nõupidamisel osalesid Keskkonnaministeeriumi, Keskkonnainspektsiooni ja EcoPro esindajad laeva agent ja advokaadid kahest advokaadibüroost.


Lisainfo:
Peeter Eek,
Keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna juhataja
Tel 626 2884
GSM 516 5291

Lugupidamisega,
Manuela Pihlap,
Keskkonnaministeerium
pressiesindaja
626 2908
5625 0398
manuela.pihlap@envir.ee
12 Oktoober 2006
  Kommentaarid