Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Eile käivitus kahe linna projekt töötute aktiviseerimiseks

Eile käivitus kahe linna projekt töötute aktiviseerimiseks

Eile toimus Narva-Jõesuus seminar, millega tähistati projekti „Kiviõli ja Narva-Jõesuu piirkonna sotsiaalprobleemidega töötute aktiviseerimine läbi kombineeritud tugiteenuste ja tööharjutuste” algust.

Projekt kestab 17 kuud ja selle kägus keskendutakse umbes 120 pikaajalisele ja sotsiaalprobleemidega töötule ning tööturult väljatõrjutud inimestele Kiviõli ja Narva-Jõesuu piirkonnas.

“Kõige toredam on selle projekti juures see, et projektis osalevad Ida-Virumaalt kaks linna, mis asuvada maakonna erinevates osades. Narva-Jõesuu asub idapiiri ääres ja Kiviõli maakonna lääne osas,” ütles Kiviõli linnapea Voldemar Trumm ja lisas, et see on näide heast koostööst erinevate omvalitsuste vahel.

Projekt algas käesoleva aasta augustis ning lõpeb 2007. aasta detsembris. Projekti üheks oluliseks eesmärgiks on ka tihe koostöö erinevate tööturu osapooltega – ettevõtjatega, kohalike omavalitsuste ja Tööturuametiga.

Riskigrupi töötutest keskendub antud projekt kõige suurema rõhuasetusega pikaajalistele töötutele, kelle peamiseks ja kõige kriitilisemaks probleemiks on see, et paljud neist on minetanud oma tööharjumused ning omandanud uue elustiili, saades sotsiaaltoetusi.

Antud projektil leiti lepinguline juht hankekonkursi teel ning selleks sai Annemai Mägi InterAct Projektid & Koolitus OÜ-st. “Minu ülesandeks on koordineerida kogu projekti tegevust mõlemas linnas. Töö sisuks on vajalike ürituste ja aruandluse korraldamine, meeskonna juhtimine ja teised tegevused, mis ühe eduka projekti juurde kuuluvad.”

Mägi sõnul keskendutakse projekti käigus 120 pikaajalistele ja sotsiaalprobleemidega töötule ning tööturult väljatõrjutud inimesele Kiviõli ja Narva-Jõesuu piirkonnas. Nendest 65 inimest kaasatakse 140 tundi kestvale kohanemiskoolitusele, umbes 90 inimest osalevad tööharjutustes ja 8 pääsevad tööpraktikale. “Projekti lõppedest peaks 40 inimest neist leidma endale alalise töö,” lisas Mägi.

Projkeit käigus õpetatakse tänastele töötutele valmistama pargipinke, lille- ja prügikaste. Tooharjutuste käigus istutatakse lilli, tehakse haljastustöid ja raiutakse võsa.

Antud projekti näol on tegemist pilootprojektiga, mille raames töötatakse välja aktiviseerimisteenuseid ja projekti õnnestumise korral käivitatakse jätkuprojekte tööharjutuste regulaarseks pakkumiseks.

Alfatom Ehitus AS projektijuhi Deniss Neproši sõnul võtaksid nemad kas või kohe 10 inimest enda juurde tööle. “Meil ei jätku inimesi ja sellepärast oleme huvitatud võimaluse korral osalemisest selles projektis. Maksaksime neile palka ja rakendaksime neid gaasi-, vee- ja soojatrasside ehitamisel. Tubli töö korral teeniksid inimesed kuus 8000-10 000 krooni kuus,” lisas ta.

Projekti eelarve on 4,439 miljonit krooni, mida rahastatakse 3,549 miljonit krooni ulatuses Euroopa Sotsiaalfondist (meede 1.3). Rahalise panusega toetavad projekti ka Narva-Jõesuu ja Kiviõli Linnavalitsused, Tööturuamet ning Sotsiaalministeerium.

Anti Ronk
OÜ Viru PR suhtekorraldaja
555 15 788
anti@virupr.ee
www.virupr.ee
12 Oktoober 2006
  Kommentaarid