Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Ökofestival Rohelisem elu, laupäeval Põlvas

Ökofestival toob loodusesõbrad Põlvasse

Sel laupäeval, 14. oktoobril toimub Põlva kultuurikeskuses esimene ökofestival, mis sarnaselt Põlvamaa tunnuslausele kannab nime "Rohelisem elu".

Põlva maavalitsuse korraldatud ökofestivali läbiv teema on kodu. Maavanem Urmas Klaasi sõnul on ökofestivali eesmärk tutvustada loodust säästvat elustiili ja Põlvamaal selles vallas tehtavat. "Ökofestivaliga Rohelisem elu soovime ühendada inimesi, ettevõtteid ja asutusi, kes hoolivad loodusest ja laiemalt elukeskkonnast meie ümber," ütles Klaas.

Festivalil saab kuulata ettekandeid ning töötubades ise erinevate looduslike materjalide ja toodetega tutvust teha. Näiteks õpetatakse šokolaadist ja meest komme valmistama, "ökovannituba" ehitama ning nõelviltimistehnikas asju meisterdama.

Päeva sissejuhatava ettekandega esinevad Ökoloogiliste Tehnoloogiate Keskuse teadur Marek Strandberg ja ajalehe Roheline Värav vastutav väljaandja Toomas Trapido, kes on ka päeva moderaator. Soome kogemustest on projekti "Eco-Viikki" näitel rääkimas Markku Siiskonen Helsingi linnavalitsusest.

Saab tutvuda linatoodete ja ravimtaimedega, avatud on seene, paberi, puu, muusika ja mahetoidu töötoad. Veel on võimalik koguda infot ja vahetada kogemusi keskkonnasõbraliku renoveerimise, kaasaegse jäätmemajanduse ja säästva energiakasutuse võimaluste kohta.

Festivalil jagatakse teavet ka ökoturismist ning Euroopa Komisjoni Esindus Eestis on tutvustamas projekti "Sina mõjutad kliimamuutusi. Muutu!"

Festivalil saab osta loodusteemalisi raamatuid ja koguda turismiinfot Põlvamaa kohta. Mõeldud on ka meelelahutusele - vaadata saab mullu parima dokumentaalfilmi Oscari võitnud "Pingviinide marss" ja üles on seatud fotonäitus "Rohelisem elu". Pere noorimatele liikmetele on lustimiseks eraldi mängutuba. Päeva lõpetab ansambli Jäääär kontsert.

Festivalil osalemine on kõigile huvilistele tasuta.

Ajakava, ettekannete ja õpitubade kohta vaata lisaks: www.polvamaa.ee/rohelisemelu

Marko Avikson
Põlva maavalitsuse
teabejuht

tel: 79 98952; 52 21044
12 Oktoober 2006
  Kommentaarid