Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Kustutustööd Männiku rabatulekahjul jätkuvad ka lähipäevil

Kustutustööd Männiku rabatulekahjul jätkuvad ka lähipäevil

Põhja-Eesti Päästekeskus annab teada, et kustutus- ja päästetööd täna öösel Harjumaal puhkenud Männiku rabatulekahjul jätkuvad ka lähipäevil. Hommikul kopteri poolt sooritatud seirelennu andmeil on põlenguala hinnanguliselt 105 hektari suurune.

Tulekolded paiknevad valdavalt soises rabametsas ning on looduslikult raskesti ligipääsetavad. Inimasustus tulekahju tõttu ohus ei ole, küll aga võib kohalikke elanikke häirida piirkonnas leviv suits.

Rabapõlengust tekkiv suits inimestele eluohtlik ei ole, kuid vältida tuleb suitsu vahetut sissehingamist. Palume hoiduda kohtadest, kus on oht suitsu kätte jääda ning ööseks tuleks kindlasti sulgeda eluruumide aknad.

Lisaks päästetöötajatele on kohapeal abiks 80 kaitseväelast. Kustutus-ja päästetööde korraldamiseks ning juhtimiseks on sündmuskohal moodustatud staap päästekeskuse spetsialistidest.

Häirekeskus sai teate Harjumaal Männikul puhkenud rabatulekahjust täna öösel kell 01:00.

Lisainformatsioon
Põhja-Eesti Päästekeskus
Marek Simulman
pressiesindaja
534 10759
29 Juuli 2006
  Kommentaarid