Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Valitsus korrigeeris Saaremaa loodus- ja maastikukaitsealadel maamaksu

Täna, 27. juulil korrigeeris Vabariigi Valitsus Keskkonnaministeeriumi ettepanekul maamaksu Saare maakonna kaheksal loodus- ja maastikukaitsealal, kus järgmise aasta 1. jaanuarist alates kehtib kas täielik maamaksuvabastus või tuleb maksta 25 kuni 50% maksumäärast.

Maamaksuseadus sätestab, et maamaksu ei maksta maalt, millel majandustegevus on keelatud. Maksumäärast vähem tuleb maksta aga nendelt maadelt, kus majandustegevust on kitsendatud.

"Kaitsealad on loodud elustiku liigirikkuse, elupaikade ning maastike mitmekesisuse säilitamiseks ja seepärast on seal ka majandustegevust kitsendatud," ütles Keskkonnaministeeriumi looduskaitse osakonna juhataja kt Ülle Harak. "Näiteks sihtkaitsevööndis on majandustegevus täielikult keelatud, kuna elustiku säilimine tuleb tagada üksnes looduslike protsessidena, ja sellepärast kehtib seal täielik maksuvabastus."

25-, 50-või 75%-lised maksusoodustused tulenevad iga kaitseala kaitse-eeskirjaga sätestatud kaitsekorra eripärast, kaitse-eesmärkidest ja majandustegevuse piiramise astmest. Maksu korrigeerimisel võetakse arvesse ka metsa osakaalu * kui mets hõlmab üle poole vööndist, siis majanduspiirangute tõttu metsast saamata jäänud tulu kompenseeritakse maamaksu vähendamisega 75% võrra maksumäärast; kui metsa on alla poole vööndist, siis 50% võrra.

Maamaksu korrigeerimine saab alates 1. jaanuarist 2007 teoks Koorunõmme looduskaitsealal, Kesselaiu maastikukaitsealal, Rannaniidi pankade maastikukaitsealal, Kübassaare maastikukaitsealal, Kesknõmme looduskaitsealal, Koigi maastikukaitsealal, Järve luidete maastikukaitsealal ja Säärenõmme looduskaitsealal.

Täpse maamaksu suuruse saab teada kohalikust omavalitsusest.

Valdadele maamaksust laekumata jääv summa kuulub kompenseerimisele riigieelarvest.

Lisainfo:
Ülle Harak,
Keskkonnaministeeriumi looduskaitse osakonna juhataja kt
626 2871

Agnes Jürgens,
Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja
626 2811

27 Juuli 2006
  Kommentaarid