Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Parim majandusaasta aruanne oli Eesti Energial

Parim majandusaasta aruanne oli Eesti Energial

Sel aastal selgitati juba seitsmendat korda raamatupidamise toimkonna poolt korraldataval konkursil ”Finantsaruandluse Lipulaev” välja parimad Eesti ettevõtete ja organisatsioonide majandusaasta aruanded. Parima aastaaruande auhinna sai sel korral Eesti Energia.

Aruandeid hinnati neljas rühmas, millest esimesse kuulus finantssektor ehk pangad ja kindlustusseltsid; teise börisettevõtted (v.a. finantssektor); kolmandasse avaliku sektori ettevõtted ja organisatsioonid ning viimasesse mitte-börsiettevõtted ehk kõik need, kes ei kuulu esimesse kolme kategooriasse.

Hindamine toimus kahes voorus: esmalt hindasid audiitorid finantsaruannete vastavust hea raamatupidamistava nõuetele ning teises voorus hindasid ajakirjanikud, analüütikud, õppejõud ja teised eksperdid majandusaasta aruande kui terviku informatiivsust ja lugejasõbralikkust.

Kui viimasel viiel aastal on üldvõidu pälvinud Hansapank (eelmisel aastal küll koos Eesti Energiaga), siis sel aastal sai kõikide kategooriate seas kõrgeima hinde börsiettevõtete võitja Eesti Energia. Teiste kategooriate võitjateks osutusid Hansapank (finantssektor), Haigekassa (avalik sektor) ja Arco Vara (mitte-börsiettevõtted).

Konkursi korraldanud raamatupidamise toimkond on rahandusministeeriumi juures tegutsev sõltumatu komisjon, kuhu kuuluvad raamatupidamise spetsialistid, selle ala teadlased ja praktikud.

Konkursi Finantsaruandluse Lipulaev 2006 võitjad:

Finantssektor:
1. Hansapank
2. Ergo Kindlustus
3. Sampo Pank

Börsiettevõtted:
1. Eesti Energia (üldvõitja)
2.-3. Harju Elekter
2.-3. Tallinna Sadam

Avalik sektor:
1. Haigekassa
2. Töötukassa
3. Tartu Ülikool

Mitte-börsiettevõtted:
1. Arco Vara
2. Estiko Plastar
3. Tallinna Börs

Lisainfo:Kristi Künnapas
Rahandusministeerium
Kommunikatsiooniosakond
Tel. 6 113 035
Mob. 56 215672
E-mail: Kristi.Kynnapas@fin.ee
13 Oktoober 2006
  Kommentaarid