Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
WHO valis Euroopa ministrite tervisekonverentsi toimumise kohaks Eesti

WHO valis Euroopa ministrite tervisekonverentsi toimumise kohaks Eesti


Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) valis 2008. aastal toimuva Euroopa ministrite kõrgetasemelise tervisekonverentsi toimumise kohaks Eesti. Konverentsi teemaks on tervisesüsteemid ja kokku hõlmab see 53 riiki.

„Me oleme tänulikud Eesti valitsusele, et Eesti on nõus korraldama kõrgetasemelise ministrite konverentsi Eestis ja toetama tervisesüsteemide arendamist WHO Euroopa liikmesriikides,” kirjutas WHO Euroopa regionaaldirektor Dr Marc Danzon peaminister Andrus Ansipile.

Sotsiaalminister Jaak Aabi sõnul annab mastaapne tervisekonverents võimaluse tutvustada teistele riikidele oma saavutusi tervisevaldkonnas ja koguda rahvusvahelist tuntust. „Ministrite konverents on alati pühendatud ühele olulisele ja pikas perspektiivis väga vajalikule tervise valdkonna teemale,” sõnas Aab. „Kuna Eestit peetakse Euroopa regiooni üleminekuriikide hulgas üheks edukamaks tervisesüsteemi ülesehitajaks, siis on meil võimalus jagada oma kogemusi. Eesti ravikindlustus-, esmatasandi- ja haiglareformide kogemused on kõrgelt hinnatud ja üha rohkem riike tunneb nende vastu huvi.”

Valitsus kiitis rahvusvahelise tervisekonverentsi toimumise Eestis heaks augusti lõpus. Konverentsi korraldamiseks läheb esialgsetel hinnangutel ligi 13 miljonit krooni.

Tervisesüsteemi edasiseks parendamiseks on sotsiaalministeerium läbi viinud Eesti tervisesüsteemi tugevuste ja nõrkuste analüüsi, mille aluseks oli WHO tervisesüsteemide hindamise raamistik. Samuti on tõenduspõhise teabe saamiseks hinnatud nii haiguskoormust, riskikoormust, kuluefektiivseid sekkumisi kui ka tervise mõju.

Eestil on varasemalt kogemust ka ministritel konverentsi ettevalmistamisega. 2004. aastal oli Eesti ühena neist, kes korraldas 2005. aastal Helsingis toimunud vaimse tervise ministrite konverentsi eel-konverentsi.

Eesti on WHO Euroopa regiooni liige alates 1993 aastast. Baaskokkulepped Eesti ja WHO vahel on uuesti kinnitatud valitsuses 2004 aastal ja leping ratifitseeritud 2005. aastal.

Marika Raiski
meediasuhete nõunik
Sotsiaalministeerium
tel 6 269 323
mob 53 448 086
e-post: marika.raiski@sm.ee
18 Oktoober 2006
  Kommentaarid