Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
spordi arengu võti peitub koostöös

Kultuuriminister: spordi arengu võti peitub koostöös

Täna Pärnus toimunud VI Eesti Spordi Kongressi põhiteemaks oli erinevate institutsioonide koostöö spordivaldkonna edendamisel. Kongressil peetud avakõnes peatus kultuuriminister Raivo Palmaru kolmel olulisel teemal: saavutussport, liikumisharrastus ja infrastruktuur.

Kultuuriminister väljendas oma heameelt tippsportlaste arvukate silmapaistvate tulemuste üle, sest see on kinnituseks senitehtud otsuste õigsusest. "Aga me oleksime naiivsed kui arvaksime, et nüüd on selles vallas kõik tehtud," rõhutas minister Palmaru.

Saavutusspordi tulevikku kommenteerides ütles minister, et ennekõike on vaja täna vahendeid juurde tuua, mitte neid valdkonna sees ümber jagada. "Saavutussporti tuleb rahastada sellisel tasemel, et sportlaste ettevalmistuses ei jääks ükski vajalik laager pidamata, meditsiiniline abi saamata või taustajõud tähelepanuta," ütles kultuuriminister Raivo Palmaru.

Eesti spordi terviksüsteemi ülesehitamist tuleks jätkata selliselt, et kesksele kohale jääb endiselt spordiklubi koos selle juurde koondunud treenerite ja sportlastega, ütles minister oma avakõnes.

Liikumisharrastusest kõneldes nentis kultuuriminister, et spordiredeli alumine pulk on Eestis praegu kõige nõrgem. "Eestlaste tervisega on üha enam probleeme ja selle põhjuseks on inimeste vähene kehaline aktiivsus," ütles minister ja lisas, et sellest tulenevalt on kultuuriministeerium võtnud enda kanda liikumisharrastuse edendaja ja koordineerija rolli, rakendades ka ühe esimesena Euroopas liikumisharrastuse arengukava.

Nii liikumisharrastuse kui saavutusspordi eelduseks on korralik infrastruktuur, seetõttu ongi viimase 15 aasta põhirõhk olnud nüüdisaegsete spordirajatiste loomisel. "Sellega seoses on meile aeg-ajalt ette heidetud, et paneme liiga palju raha kivisse ja betooni. Paraku ei ole meil muud võimalust, sest tingimusi loomata on väga raske edasi minna. Pigem võib koguni küsida, kas spordirajatiste ehitamise ja renoveerimise tempo pole olnud liiga aeglane, sest pärast 15 aastat innukat ehitamist on veel väga palju ära teha," ütles minister Palmaru.

Kultuuriministeerium on spordivaldkonna investeeringutes järginud põhimõtet, et igas maakonnas peab olema ujula, spordisaal, staadion, tervisespordikeskus ja spordiväljakud. Viimastel aastatel on suurematest objektidest valminud näiteks Rakvere spordisaal ja staadion, Tartu Aura Veekeskus ja A le Coq Spordimaja, samuti Kuressaare, Valga, Võru, Narva Spordikeskused, Jõgeva staadion, hulgaliselt gümnaasiumide ja koolide võimlaid jne.

Kultuuriministeeriumi järgmise aasta eelarves on spordile ette nähtud ligi 192 miljonit krooni, mida on üle 45 miljoni võrra rohkem kui käesolevaks aastaks.


Lisainfo:
Tõnu Seil
Kultuuriministeeriumi spordiosakonna juhataja
511 4635


Katrin Arvisto
Kultuuriministeeriumi pressiesindaja
628 2262; 511 3124
katrin.arvisto@kul.ee
www.kul.ee
18 Oktoober 2006
  Kommentaarid