Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Taani Välisministeerium muutub globaalseks

Taani Välisministeerium muutub globaalseks<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

Taani Välisministeeriumi uue globaliseerumisstrateegia eesmärgiks on Taani rahvuslike huvide parem nähtavus ja diplomaatia kohandamine globaalsetele vajadustele.

Taani välisminister Per Stig Møller ja arenguminister Ulla Tørnæs tutvustasid äsja Taani Välisministeeriumi tegevuskava "Diplomaatia piirideta maailmas", mis sisaldab Taani nägemust järgmiste dekaadide globaalsest arengust ning esitab välisministeeriumi plaani globaalsete väljakutsete ja võimalustega parimaks kohanemiseks.

Tegevuskava on osa riiklikust panusest Taani valitsuse poolt k.a. aprillis vastu võetud ambitsioonikale globaliseerumisstrateegiale. See sisaldab rea uuendusi, mis võimaldavad Taani välisteenistusel rahvuslike huvide edendamisel globaliseerumise mõjusid paremini ära kasutada.

Olulisel kohal tegevuskavas on Taani saatkondade arvu suurendamine paralleelselt tihedama kontaktidevõrgustiku arendamisega kohaliku elanikkonnaga. Taani diplomaatidelt nõutakse uusi oskusi: laialdasemat kultuuride, religioonide ja keelte (eelkõige araabia ja hiina keele) tundmist ning avaliku diplomaatia koolitust. Taani diplomaate ja saatkondade töötajaid koolitatakse üle maailma, et tagada kodanikele ja ettevõtetele parim teenindus. Kavas on efektiivsem uute tehnoloogiate ärakasutamine, sh SMSid, blogid, jututoad ja videopressikonverentsid. Kopenhaagenis luuakse ööpäevaringselt avatud kõnekeskus, et pakkuda taanlastele kriisiolukordades kiiret abi.

Taani tahab tugevdada oma esindatust maailma piirkondades, kus globaliseerumine on eriti intensiivne - välisministeeriumi globaliseerumise tegevuskava näeb ette viie uue saatkonna avamist Aasias, Ladina-Ameerikas ja Kesk-Idas. Plaanis on asutada kaubanduskoda Kataris, uute suursaadiku ametipostide (inimõigused ja keskkond) loomine, jne.

---OOO---

Täiendav informatsioon lisatud infolehtedelt, Taani Saatkonna kodulehelt <http://www.denmark.ee/> www.denmark.ee või kontaktisikult:

Johan Friis
Nõunik
Taani Saatkond
Wismari 5, 15047 Tallinn
Tel. 6 306 400
<mailto:johfri@um.dk> johfri@um.dk

19 Oktoober 2006
  Kommentaarid