Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Rahandusminister kohtus Maailmapanga Põhja-Balti valijaskonna direktoriga

Rahandusminister kohtus Maailmapanga Põhja-Balti valijaskonna direktoriga


Täna viibis Eestis visiidil Maailmapanga Põhja-Balti valijaskonna direktor Svein Aass, kes kohtus rahandusminister Aivar Sõerdiga.

Kohtumisel arutati, millises vormis tähistada Eesti staatuse muutmist Maailmapangas. Samuti oli arutlusel Rahvusvahelise Arenguassotsiatsiooniga (International Development Association, IDA) liitumise ajagraafik.

"Vastavalt Eesti arengukoostöö ja humanitaarabi arengukavale aastateks 2006-2010 oleme seadnud eesmärgi liituda doonoritena Maailmapanga Gruppi kuuluva IDA-ga,” ütles rahandusminister Aivar Sõerd.

Maailmapanga valijaskonnaks nimetatakse sarnaste huvide, geograafilise asendi, etnilise või kultuurilise tausta ning majanduslike ja poliitiliste suundumustega liikmesriikide gruppi. Eesti kuulub koos Soome, Rootsi, Norra, Taani, Island ning Läti ja Leeduga Põhja-Balti valijaskonda.

Põhja-Balti valijaskonda esindab direktor, kes töötab Maailmapanga peakorteris Washingtonis koos teisi valijaskondi esindavate direktoritega, moodustades Maailmapanga direktorite nõukogu. Aastatel 2006-2009 on Põhja-Balti valijaskonna direktoriks norralane Svein Aass.

Kristel Peterson
Rahandusministeerium
Kommunikatsiooniosakond
tel 611 3049
gsm 501 2107
e-post Kristel.Peterson@fin.ee
20 Oktoober 2006
  Kommentaarid