Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Narva päästetöötaja õpib Väike-Maarjas eesti keelt

Mitte-eestlaste Integratsiooni Sihtasutus
Pressiteade 20.10.2006

Narva päästetöötaja õpib Väike-Maarjas eesti keelt

Integratsiooni Sihtasutuse projekti „Eesti-sisesed tööjõulähetused keelepraktika eesmärgil" raames viibib oktoobris Väike-Maarja tugikomandos eesti keele praktikal päästetöötaja Narvast.

Praktika kestab 30 päeva ja selle aja jooksul saab päästja parandada oma eesti keele kuulamis- ja rääkimisoskust ning valmistuda riiklikuks eesti keele tasemeeksamiks. Lähetusele eelnes 120-tunnine eesti keele kursus. Lisaks korraldas Integratsiooni Sihtasutus koolitused, kus selgitati, milliseid võimalusi keele praktiseerimiseks lähetus keelekeskkonda pakub.

Muukeelsed päästetöötajad teevad Lääne-Virumaal ning Lõuna-Eestis lähetuses olles erialast tööd ning tutvuvad piirkonna vaatamisväärsustega. Lähetatavaid juhendavad vastuvõtvates organisatsioonides tugiisikud – eesti kolleegid, kes aitavad kohaneda teistsuguses kultuurikeskkonnas.

Tööjõulähetuses käib juunist 2006 novembrini 2007 kokku 105 muukeelset päästetöötajat Ida-Virumaalt. Alates juunist on Väike-Maarjas, Kundas, Võsul, Tartus, Põlvas, Võrus, Valgas ja Põltsamaal kuu aega kestnud praktikal viibinud kokku 16 Ida-Virumaa päästetöötajat.

Projekti raames käib Lõuna- ja Lääne-Eestis lähetuses ka kokku 40 muukeelset politseiteenistujat Tallinnast ja Ida-Virumaalt. Ida Politseiprefektuuris käivad lähetuses kokku 30 eestikeelset politseiteenistujat teistest prefektuuridest, et elavdada eesti keele kasutamist muukeelses piirkonnas ja tihendada tööalaseid kontakte.

Tööjõulähetusi korraldab AS Kesk-Eesti Arenduskeskus, kes võitis käesoleva aasta alguses korraldatud konkursi. Projekti kõiki tegevusi rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondist (meede 1.1) ja Eesti riigieelarvest.

Lisainfot keelepraktika kohta annavad Ida-Eesti Päästekeskuse avalike suhete büroo juhataja Eve Ojala, tel: 51 20278 ja Ida-Eesti Päästekeskuse Ida-Viru päästeosakonna juhataja Vassili Rõ˛ov, tel. 50 32460.


Info projekti kohta:

Liilika Raudhein
projektijuht
Integratsiooni Sihtasutus
Liimi 1, 10621 Tallinn
tel: 6599 061, 51 57842
liilika.raudhein@meis.ee
20 Oktoober 2006
  Kommentaarid