Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Reedel on seoses Elizabeth II visiidiga Tallinna liikluses ümberkorraldusi

Reedel on seoses Elizabeth II visiidiga Tallinna liikluses ümberkorraldusi


Seoses Tema Majesteedi kuninganna Elizabeth II ja Tema Kuningliku Kõrguse prints Philipi riigivisiidiga Eestisse on 20. oktoobril Tallinnas liiklusseisakuid. Politsei palub liiklejatelt mõistvat suhtumist.

"Kõik liiklejad jõuavad reedel kindlasti oma sihtkohtadesse, mis võib aga võtta tavapärasest veidi kauem," ütles julgestuspolitsei direktor Ivar Prits. "Politsei sulgeb autokolonni möödumise ajaks liikluse kuni 25 minutiks, pärast mida alustavad politseiametnikud koheselt liikluse reguleerimist, et taastada sujuv liiklus. Kokku tuleb liiklejatel arvestada 45 minutit kuni 1 tund kestva liiklusseisakuga. Vabandame liikluspiirangute pärast ja palume mõistvat suhtumist."

20. oktoobril ajavahemikul kell 10.30-12.15 sulgeb politsei liikluse mõlemas suunas marsruudil Mere puiestee - Pärnu maantee - Kaarli puiestee ning kell 12.15-13.15 marsruudil Mere puiestee - Pärnu maantee - Järvevana tee - Tartu maantee - lennujaam.

Raekoja platsi kuningannat tervitama pääseb 20. oktoobril Dunkri, Voorimehe, Kinga ja Mündi tänava poolsetest sissepääsudest. Politsei soovitab kõigil kaugemalt tulijatel kasutada ühistransporti ning tulla Balti jaama poolt mööda Nunne tänavat. Teine võimalus on läheneda Toompealt kas Pika või Lühikese jala kaudu. Viru ega Harju tänava kaudu Raekoja platsi ei pääse.

Raekoja platsi on soovitav saabuda hiljemalt kell 10.30, sest turvanõuete tõttu võtab platsile pääsemine tavapärasest rohkem aega. Koju tuleks jätta selja- ja spordikotid ning muu taoline. Samuti ei lubata platsile lapsevankrite ja kärudega. Kindlasti tuleb arvestada, et politsei ei võta kellegi isiklikke asju hoiule.

"Vihmase ilma korral palume kõigil Raekoja platsi saabujatel kasutada vihmakeepe ning vihmavarjud koju jätta, kuna viimased takistaksid teiste vaatevälja. Küll aga võivad kõik kuningannat tervitama tulijad julgelt kaasa võtta oma fotokaamerad," lisas Ivar Prits.

Inimestel, kes soovivad Elizabeth II näha mujal kui Raekoja platsil, soovitab politsei tulla kuningannat tervitama hoopis tema teekonnal Raekoja platsi. Kui tervitajate hulk on väga suur, ei pruugi kõik soovijad Raekoja platsi mahtuda. Kuninganna sõidab Raekoja platsi marsruudil Viru ring - Pärnu mnt - Vabaduse väljak ajavahemikul kell 10.40-11.00 ning lahkub samal marsruudil kell 11.30-11.50.

Liikluse ümberkorralduste tõttu tuleks kõigil, kes soovivad 20. oktoobril ajavahemikul kell 11.00-13.00 kasutada Tallinna lennujaama, arvestada lisanduva ajakuluga ning saabuda lennujaama vähemalt kaks tundi enne lennu väljumist.

20. oktoobril kuni kell 14.00ni piirab politsei parkimist järgnevatel tänavatel: Apteegi, Dunkri, Harju, Kinga, Kullassepa, Kuninga, Kuristiku, Logi, Mere puiestee, Mündi, Niguliste, Nunne, Olevimägi, Pikk, Pühavaimu, Raekoja, Rüütli, Sadama, Saia kang, Tolli, Uus, Vanaturu kael, Vene, Voorimehe, Väike-Rannavärava, Narva maantee, Pärnu maantee ja Weizenbergi.

Sõidukijuhtidel tuleb oma sõidukit parkides kindlasti veenduda, et tegemist ei ole ajutise parkimist keelava märgi mõjualaga. Kui sõiduk on pargitud parkimist keelava märgi mõjualasse, siis see teisaldatakse.

Martin Luige
Julgestuspolitsei
infojuht
Tel. 6123993, 5023124
19 Oktoober 2006
  Kommentaarid