Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Eesti tutvustab Põhjamaade televisioonis spaa- ja linnapuhkuse võimalusi

Sel nädalal algas Soome, Rootsi ja Norra telekanalites ning ka veebis kampaania, mis kutsub Eestisse spaa- ja linnapuhkust veetma. Kampaania korraldajateks on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) koos laevafirmaga Tallink ning lennufirmaga Estonian Air.

„Eesmärgiks on köita 25–50aastaste kultuurilembeste ja spaa-huviliste põhjaeurooplaste tähelepanu ja suurendada nii külastuste arvu väljaspool turismi kõrghooaega,” sõnas EASi juhatuse liige Ülari Alamets.

„Tegu on esimese selletaolise riigi ja erasektori suuremahulise ühiskampaaniaga. Koostöö oli hea, tugevdas kampaaniat sisuliselt ja võimaldas kokku hoida rahaliselt. Niisuguse hea praktika kordamist kaalume kindlasti ka edaspidi,” lisas Alamets.

Soomlaste arv Eesti majutusettevõtetes on viimasel kahel aastal vähenenud ning arvestades, et valdav osa soomlastest on Eestis käinud, on kriitiliseks teguriks motiveerida neid külastama uusi paiku.

Rootsis ja Norras peetakse Eestit reisisihtkohana huvitavaks pigem vanematele inimestele ja teadlikkus on väike. Samas on Eestis käinute rahulolu Eesti-reisiga kõrge ja neist tahab siia reisida võrreldes mittekäinutega ligi kolm korda rohkem inimesi. Kuna Eestit külastanud segmendi osatähtsus on väga väike (üle 15-aastastest Rootsi elanikest on Eestis käinud 12%, Norra elanikest vastavalt 7%), on nende riikide puhul kriitiliseks teguriks kliendibaasi laiendamine.

Nii spaa- kui ka linnapuhkust reklaamib eraldi klipp, kumbki 20 sekundit pikk. Neile lisaks tutvustatakse Estonian Airi ja Tallinki teenuseid.

Soomes jooksevad klipid kanalites MTV 3 ja Nelonen; Rootsis on selleks Kanal 5 ja TV 4, Norras TV 2, TV 3, TVN ja Discovery. Kanalite valikul on arvestatud, et jõutaks võimalikult suure osani sihtgrupist.

Klippe toetavad ettevõtjate pakkumised peamisel Eestit kui reisisihti tutvustaval veebilehel www.visitestonia.com, mida on kokku 40. Esindatud on peamiselt Tallinna, Haapsalu, Kuresaare, Tartu, Pärnu ja Ida-Virumaa ettevõtjad. Linnapuhkusega seotud pakkumisi on 22, spaapuhkusega 18. Lisaks on saadaval Eesti arengut ja turismivõimalusi tutvustavad tekstid.

Veebilehel toimub ka tarbijamäng, mille auhinnad on välja pannud Eesti SPA Liidu liikmed, Tallinna Ettevõtlusamet, restoran Peppersack, Tallink ja Estonian Air. Kokku loositakse välja 20 reisi kahele Eestisse, neist 14 spaa- ning 6 linnapuhkust.

Kampaaniaga soovitakse saavutada Eestit kui reisisihti tutvustaval veebilehel 50 000 unikaalset külastust kampaania sihtturgudelt. Samuti oodatakse turistide arvu kasvu sihtriikidest kuni 20 000 võrra.

Kampaania Eestit tutvustav osa teostati Eesti kui reisisihi tuntuse suurendamise programmi raames, mida kaasfinantseerib Euroopa Regionaalarengu Fond. Koostöö tulemusena Estonian Airi ja Tallinkiga saavutati eetriaja ostul allahindlust kuni 56%. Kampaania kogumaksumuseks kujunes 14,7 miljonit, millest EASi vahendusel kaeti 9,1 miljonit krooni.

Reklaamiklipid on Norras ja Rootsis eetris kaks ja pool ning Soomes neli nädalat. Veebipakkumisi kuvatakse kuni aasta lõpuni.

Muud tegevused aasta jooksul Soome, Rootsi ja Norra sihtturgudel

Eesti turismivõimalusi tutvustasid ühisstendid messidel Reiseliv 2006 Oslos, Matka 2006 Helsingis, Tur 2006 Göteborgis.

Samuti on EAS Oslos ja Stockholmis korraldanud Eestit kui reisisihti tutvustavaid seminare ja kontaktpäevi reisikorraldajatele.

On võõrustatud välisajakirjanikke, tutvustades neile Põhja- ja Lääne-Eesti kultuuri- (sh disain), golfi- ja spaavõimalusi eesmärgiga saada kajastusi välismeedias.

Mitmesugustel välisüritustel on jagatud hulgaliselt turismiinfot, näiteks Kinobussi visiidil Helsingisse 29. augustist 2. septembrini. 25. novembril Helsingis toimuval Mardilaadal leiab tavapäraselt aset turismiettevõtjate väljapanek EASi turismiarenduskeskuse toel. Laada turismieri on sel aastal nagu kampaaniagi linnapuhkuse ja spaa-teemaline.

Lisainfo:
Andrus Nõmm
EASi turismiarenduskeskuse vanemkonsultant
andrus.nomm@eas.ee <mailto:andrus.nomm@eas.ee> , tel 627 9784
19 Oktoober 2006
  Kommentaarid