Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Homme ilmub E-tervise Leht

Homme ilmub E-tervise Leht

Alates homsest, 24. oktoobrist kuni nädala lõpuni ilmub maakonnalehtede vahel Sotsiaalministeeriumi ja Eesti E-tervise Sihtasutuse koostöös valminud E-tervise Leht, mis tutvustab nelja e-tervise teenust.

Need neli teenust on digitaalne terviselugu, digipilt, digiregistratuur ja digiretsept, mida rahastatakse Euroopa struktuurfondidest aastatel 2005–2008 ligi 34,5 miljoni krooni ulatuses. E-teenustest mahukaim on digitaalne terviselugu, millega ühendatakse erinevate tervishoiuasutuste infosüsteemid.

Tervise infosüsteemi eetilisest küljest kirjutab lehes Tartu Ülikooli eetikakeskuse juhataja professor Margit Sutrop, e-tervise seaduse põhimõtteid tutvustab selle autor advokaat Ants Nõmper. Samuti avaldavad oma arvamust mitmed arstid.

Et pakkuda lugejale erinevate huvigruppide arvamusi, küsiti ka Andmekaitse Inspektsiooni ja Eesti Patsientide Esindusühingu seisukohti. Kahjuks ei näinud need organisatsioonid võimalust oma arvamust avaldada. Samuti ei soovinud oma seisukohta lehes avaldada digitaalse terviseloo kohta kriitilise arvamuse kirjutanud perearst.

E-tervise Leht ilmub järgmiste maakonnalehtede vahel: Harjumaa, Hiiu Leht, Järva Teataja, Koit, Lääne Elu, Lääne-Harju Ekspress, Meie Maa, Narvskaja Gazeta, Nädaline, Põhjarannik, Pärnu Linnaleht, Sakala, Severnoje Poberezhje, Sillamäeski Vestnik, Sõnumitooja, Tallinna Linnaleht, Tartu Linnaleht, Valgamaalane, Vali uudised, Virumaa Teataja, Vooremaa ja Võrumaa Teataja.

Digitaalne terviselugu võimaldab inimesel näha enda kohta sisestatud andmeid ning jälgida, kes ja millise põhjendusega neid vaadanud on. Samuti ei pea enam patsient röntgenipilte ja diagnooside-analüüside pabereid ühelt arstile teisele viima. E-tervise teenused võimaldavad raviarstil kiiremini patsiendi kohta vajalikku informatsiooni saada. Samuti peaksid e-teenused vähendama arstide topelttööd, sest kõik andmed kantakse infosüsteemi ainult üks kord ning teised arstid saavad kasutada juba sisestatud teavet.

Marika Raiski
meediasuhete nõunik
Sotsiaalministeerium
tel 6 269 323
mob 53 448 086
e-post: marika.raiski@sm.ee
23 Oktoober 2006
  Kommentaarid