Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Eesti Televisioon toob Noortekuu raames üheks ööks ekraanile õudusfilmid

Eesti Televisioon toob Noortekuu raames üheks ööks ekraanile õudusfilmid

Vastu tulles televaatajate soovile on ööl vastu 5. novembrit Eesti Televisioonis Noortekuu raames eetris “Õuduste öö” – kus ühe öö jooksul jõuavad eetrisse mainekad õudusfilmid.

Kell 01.10 alustab ööd õudusfilm “Üks vastamata kõne” (One missed Call, Jaapani 2003), mis on viimane röögatus viimasel ajal ülimenukate Jaapani õudusfilmide reas. Praegu ühe kõige viljakama Jaapani sõltumatu rezhissööri Takashi Miike film teenis ainuüksi kodumaa kinodes üle 10 miljoni dollari. Kui "Times" kuulutas hiljuti välja 10 kõige huvitavamat rezhissööri, oli Takashi Miike nende hulgas. Filmist on kavas toota versioon ka USA turu jaoks

Kell 02.55 jätkub õudusfilmi maraton filmiga “Avameri” (Open Water, USA 2003). Tööst kurnatud abikaasad Susan ja Daniel võtavad ette puhkusereisi ühele saarele. Esimese puhkusepäeva hommikul sõidavad nad laevaga avamerele, et koos teiste sukeldujatega minna veealusele ekskursioonile saarest 15 miili kaugusel asuva korallrahu juurde. Arusaamatuse tõttu jääb abielupaar aga ülejäänud grupist maha ning on sunnitud haidest kubisevas meres omal käel toime tulema. Kuigi Susan ja Daniel on kogenud sukeldujad, taipavad nad peagi, kui õrn ja abitu on tsiviliseeritud inimolend, sattudes silmitsi ürgsete loodusjõududega. Erinevalt paljudest niinimetatud merefilmidest, mis võetakse üles selleks spetsiaalselt ehitatud basseinides, on Ameerika sõltumatu lavastaja Chris Kentise teos vändatud ehtsas ookeanis. Tõeliste haidega kohtumise puhuks rõivastati näitlejad erilistesse teraskiust kostüümidesse.

Kell 04.10 jätkame õudusfilmiga “Valge müra” (White Noise, USA 2005). Kui arhitekt Jonathan Riversi abikaasa, menukirjanik Anna traagilise õnnetuse tagajärjel hukkub, langeb leinav mees sügavasse masendusse, millest ei paista väljapääsu olevat. Üllatuslikult ulatab Jonathanile abikäe paranormaalsete nähtuste ekspert Raymond, kes väidab, et Anna on teisest ilmast temaga niinimetatud elektroonilise häälefenomeni vahendusel ühendust võtnud. Arhitekt kahtleb kuuldus seni, kuni hakkab ise saama kõnesid kadunud Anna mobiiltelefonilt. Kui ka Raymond ootamatult sureb, pöördub Jonathan hädaga sensitiivi poole, kes manitseb teda tundmatult rajalt tagasi pöörduma ja leinale elavate keskelt lohutust otsima. Tuntud Briti telerezhissööri Geoffrey Saxi jaoks oli film esimene kinoekraanile jõudnud lavastustöö.

Õuduste öö lõpetab kell 05.45 Prantsuse film “Kõrgepinge” (Haute Tension, Prantsuse 2003). Marie ja Alexia on kooliõed ja parimad sõbrad. Lootes rahus ja vaikuses valmistuda ülikooli sisseastumiseksamiteks, otsustavad nad veeta nädalavahetuse linnast väljas, Alexia vanemate talus. Kui saabub öö, koputab maja uksele keegi tundmatu ning tüdrukute idüllilisest nädalavahetusest saab õuduste öö, millel ei näi lõppu tulevat. Alexandre Aja lavastatud ning Luc Bessoni toodetud hirmufilm kahe noore tütarlapse öisest võitlusest sadistliku psühhopaadiga teeb kummarduse 1970. aastate õudusfilmiklassikale. Seejuures keskendub lavastaja oma teoses võigastele üksikasjadele ja pinge üleskruvimisele ning heidab kergel käel kõrvale kõik dramaturgiliselt "ebaolulise", mis võiks hirmujanusele vaatajaskonnale pettumust valmistada.

Lisateavet "Õuduste öö" kohta leiab koduleheküljelt www.etv.ee/noortekuu ning nõrganärvilistele ETV ülaltoodud filme ei soovita.

Toomas Luhats
ETV pressiesindaja
tel. 6284633, 5155005
toomas.luhats@etv.ee

www.etv.ee

www.etv24.ee

30 Oktoober 2006
  Kommentaarid