Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Minister Liina Tõnisson viis Johannesburgi paremaks muutumise võimalikkuse sõnumi

Täna, 4 septembril Johannesburgis Jätkusuutliku arengu maailmakohtumisel peetud kõnes ütles Liina Tõnisson, et viimase 10 aasta jooksul on Eesti näidanud, et suudab muutuda paremaks - kui positiivsed muutused on võimalikud riigi tasandil, siis on nad võimalikud ka globaalsel tasandil.

Minister tõi kõnes Eesti edu alusena välja avatud majandust, meie rahasüsteemi ja konservatiivset eelarvepoliitikat.
Lahendamist vajavate probleemidena Eesti nimetas Tõnisson kiirete muutustega kaasas käinud probleeme: vananevat rahvastikku ja ühiskonna kihistumist.
Liina Tõnisson: "Selleks, et saavutada tasakaalustatum areng ühiskonnas, töötame me praegu koos kodanikuühiskonna ja erasektoriga välja Eesti säästva arengu strateegiat."
"Olles aastakümneid idealiseerinud meile kättesaamatud tarbijaühiskonda ja selle nüüd saavutanud, näeme ka medali teist poolt: vajadust muuta meie tarbimis- ja tootmisharjumused jätkusuutlikumaks." Minister märkis oma kõnes, et globaliseerumine ei tohi halvendada meie keskkonna kvaliteeti ja rahva tervist.

Minister Liina Tõnisson on töövisiidil Jätkusuutliku arengu maailmakohtumisel Johannesburgis 30. augustist 4. septembrini. Konverents on keskendunud Rio de Janeiros 1992. aastal heakskiidetud säästva arengu tegevuskava - Agenda 21 täitmise kokkuvõtete tegemisele.
05 September 2002
  Kommentaarid