Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Aasta Keskkonnategu 2006 ootab tegusid

Täna, 31. oktoobril kuulutab Keskkonnaministeerium välja juba traditsiooniks saanud Aasta Keskkonnateo konkursi tunnustamaks keskkonna heaks tehtud erilisi ja silmapaistvaid tegusid.

Märkimisväärseteks tegudeks võib näiteks lugeda keskkonnakaitse, -teavituse ja -teadlikkuse valdkonnas läbiviidud projekte, kampaaniaid, üritusi või muid keskkonnasõbralikke ettevõtmisi.

Samuti on konkursi eesmärk tunnustada parimaid praktikaid keskkonna-alal, tõsta inimeste teadlikkust ja suunata märkama keskkonna heaks tehtavat meie ümber.

Kandideerida saavad nii üksikisikud, asutused, organisatsioonid kui ka kohalikud omavalitsused, samuti laste- ja noorteprojektidega tegelevad keskkonnasõbrad. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 20. november 2005. Kandidaatide esitamise ankeet ja lisainfo on toodud Keskkonnaministeeriumi kodulehel rubriigis *teated".

Konkursi võitja(d) selgitab välja *ürii, kuhu on lisaks Keskkonnaministeeriumi esindajatele palutud ka meedia ja valitsusväliste organisatsioonide esindajad.

Sel korral toimub konkurss juba kolmandat aastat. Eelmise aasta peapreemia ja sellega kaasnenud 30 000 krooni sai Jaan Riis Looduse Omnibussi ning toredate loodusõhtute korraldamise eest. Konkursi sünniaastal, 2004. aastal sai esimese preemia ja sellega kaasnenud 25 000 krooni Laulu-ja Tantsupeo SA projekti *Las jääda ükski mets" eest. Mõlemal aastal tunnustati *Keskkonnateokese" egiidi all ka lastele ja noortele suunatud tegusid. Viimasel aastal anti välja ka kaks eripreemiat.

*Aasta Keskkonnateo" auhinnafond on sarnaselt eelmistele aastatele 80 000 krooni.


Lisainfo:

Monika Kopti
Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja kt
626 2917
521 2602
31 Oktoober 2006
  Kommentaarid