Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Kohtla-Järve linnavalitsus aitab lahendada korteriühistute soojaga varustamise küsimusi

Kohtla-Järve linnavalitsus on aktiivselt aidanud korteriühistutel ja korteromanike ühisustel lahendada nii soojaga varustamisega kui ka selle eest maksmisega soetud probleeme. Selle jaoks toimuvad linnavalitsuse spetsialistide poolt regulaarsed kohtumised nii korteriühistute liikmete kui ka soojatootjatega.

Sellega seoses avaldab Kohtla-Järve linnvalitsus oma rahulolematust OÜ VKG Energia tegevuse suhtes, kes püüab kogu maja soojavõlga sisse nõuda ainult ühe elaniku käest.

„Alles käesoleva aasta kevadel kohtusin OÜ VKG Energia ja AS Kohtla-Järve Soojus juhtidega. Nendel kohtumistel tuletasin neile meelde, et sooja tootjatel tuleks suve jooksul tegeleda aktiivselt soojavõlglastega, et kütteperioodi alguses oleks neil vähem raskusi. Oktoobris saavutasime kokkuleppe, et soojatootjad ei kehtesta mingeid sanktsioone nende võlglaste suhtes, kellega tegelevad korteriühistud – koostavad maksegraafiku või annavad kohtusse,” ütles Kohtla-Järve linnapea Jevgeni Solovjov.

Solovjovi sõnul jääb talle arusaamatuks OÜ VKG Energia tegevus, kes püüab kogu maja soojavõla sisse nõuda ühelt elanikult. „Kasutades ära seadusandluses olevad augud ja eirates meie kokkulepet, püüab soojatootja lahendada küsimust meetoditega, millistega linnvalitsus pole kategooriliselt nõus. Järgmine kohtumine soojatootjatega toimub meil 8.novembril ja ma kavatsen nõuda selle nõude tagasivõtmist, millega kogu maja võlg nõutakse välja ühe elaniku käest.”

Kohtla-Järve aselinnapea Jüri Kollo sõnul toimuvad tal peaaegu iga päev kohtumised korteriühistute ja korteromanike ühisuste esindajatega. „Meie juristid annavad neile igakülgset abi, et anda kohtusse võlgnikud ja aitavad võõrandada kortereid, mille omanikud on surnud. Aidatakse ka väga paljudes teistes küsimustes… Me oleme olnud ka vahendajad läbirääkimistel sooja tootjatega – viimastel päevadel on iga päev taastatud kütmine viies „probleemses” majas. See näitab, et meie pingutused pole olnud asjata,” lisas Kollo.

Linnavalitsuse töötajad on viimastel aastatel aktiivselt kaasa aidanud korteriühistute loomisele, aidates neid registreerimisel ja organiseerides nende liikmetele regulaarseid koolitusi. Samuti osaletakse kolmepoolsetel läbirääkimistel kommunaalteenuste pakkujatega.Anti Ronk
02 November 2006
  Kommentaarid